Yıldız Alanı yönetmen ve Bethesda RPG oyun yapımcısı Todd Howard, oyunun sonunun “biraz tartışmalı” olabileceğini düşünüyor ve bugün Starfield’ın tam çıkış tarihinin işaretlenmesiyle oyuncuların buna nasıl tepki vereceğini yalnızca zaman gösterecek.

Starfield’ın bugünkü tam sürümü öncesinde Howard’a Bethesda’nın yarattığı şeyin fazla kapsamlı ve iddialı olup olmadığı soruldu.

Howard, “Bu konuda endişelendiğimi söyleyemem” dedi. Nepal Rupisi. “Oyunun sonunun biraz tartışmalı olabileceğini düşünüyorum. Çok fazla soru soruyoruz. Çok fazla cevap veremiyoruz. Çünkü sanırım bu cevapların çoğunun sizde olmasını istiyoruz.

Bu noktanın ötesinde Starfield’daki küçük spoilerlara dikkat edin.

Howard’ın burada Starfield sonunun tam olarak hangi kısmından bahsettiği belli değil, ancak bunun anlatının isteğe bağlı Starfield yeni oyun plus’a nasıl sarıldığıyla doğrudan bağlantılı olduğuna bahse girerim. Starfield, ilk oyun deneyiminizin yalnızca belirli bölümlerini yeni oyun artı moduna taşıyor ve bunu yapmak için sağlam bir anlatı nedeni olsa da, oyuncuların bu nedenle ilk oyunlarına nasıl yaklaşmaları gerektiği konusunda pek çok konuşma var.

Yaygın önerilerden biri, ana hikayeyi hızla gözden geçirmek ve ilerledikçe gerçekten istediğiniz tüm avantajları seçmek ve oyunun geri kalanını ikinci kez deneyimlemektir. Bazı ödüller daha güçlüdür ve birkaç görev de değişebilir, dolayısıyla bunu yapmanın bazı yararları vardır.

Starfield arkadaşlarınızla tekrar bağ kurmanız ve Starfield ileri karakollarını yeniden inşa etmeniz gerekecek, ancak özelliklerinizi koruyorsunuz. Her şeye rağmen, Bethesda’nın onlarca yıllık bir oyun mekaniğini doğrudan Starfield’ın anlatımına bağlama kararına saygı duyuyorum. Bunu nasıl yaptıklarından bahsetmesem de, Nier Automata seviyesinde hikaye anlatımı ve fikirlerle sınırda kalıyoruz.

Bethesda uzay oyununu keşfederken, en iyi Starfield silahlarının dökümünü okumak isteyeceksiniz ve eğer bugün başlıyorsanız, tüm Starfield geçmişlerine dair de kısa bilgilere sahip olacağız.

Hala daha fazlasını mı arıyorsunuz? İyi bir Starfield wiki’si kullanışlı bir bilgi kaynağı olabilirken, yeni Starfield Veritabanımız daha da ileri giderek size günlük haberler, aranabilir veri bankaları ve hatta etkileşimli araçlar sunar.oyun-2