Güçlü gemiler satın almak size oldukça pahalıya mal olacak Yıldız alanı. Ve oyunun erken safhalarında bunların çoğuna sahip olmayacaksınız. Bu seni nereye bırakıyor? Belki Starfield’daki gemileri çalabilir misin? Peki ya çalıntı gemileri kendi adınıza tescil ettirmek isterseniz? Bu kılavuz tüm bunları ayrıntılı olarak ele alacaktır.

Starfield’da bir gemi çalmak için Pilotluk ve Hedefleme Kontrol Sistemi becerilerine ihtiyacınız olacak. Daha sonra çalmak istediğiniz gemiyi bulun ve ona kilitlenin. Motorlarını seçin ve onları vurmaya başlayın.

Motorları devre dışı bırakın, ardından gemiye binmek için yanaşın. Mürettebatı öldürün, ve gemi senindir. Kayıt ettirmek için herhangi bir Şehir Limanındaki herhangi bir gemi teknisyeniyle görüşün.

Bu ayrıntılı ve bilgilendirici kılavuz, düşman gemilerini Starfield’da nasıl kolayca çalabileceğinizi ve kendi adınıza kaydedebileceğinizi öğretir. Ayrıca bu başarıyı gerçekleştirmek için ihtiyaç duyabileceğiniz önkoşulları da tartışacağız. O halde kemerlerinizi bağlayın!

Gemi Çalmak İçin Gereken Beceriler

Pilotluk ve Hedefleme Kontrol Sistemleri Becerilerine Yatırım Yapın

Heyecanlanıp geminize hırsızlık seferlerine çıkmadan önce, aşağıdaki becerilerin kilidinin açık olduğundan ve bunlara yatırım yaptığınızdan emin olun:

  • Pilotluk: İticileri geminizde kullanmanız gerekiyor. Daha yüksek sınıf gemileri kaçırmak istiyorsanız muhtemelen 3. veya 4. Seviyede buna ihtiyacınız olacak.
    [You won’t be able to steal higher class ships if your Piloting skill isn’t high enough.]
  • Hedefleme Kontrol Sistemleri: Bu, diğer gemilere kilitlenmek için gereken çok önemli bir beceridir. Geminiz düşman gemilerine daha hızlı kilitlenir, bu da bu becerinin seviyesini yükselttikçe onların size kilitlenmesini zorlaştırır.

Karakter oluşturma sırasında Ödül Avcısı arka planını seçtiyseniz, her iki beceriye de zaten erişebileceksiniz. Gerekli becerilere sahip olduğunuzda, GEMİ ÇALMA kılavuzuna devam edebiliriz!

Starfield’da Gemi Çalmak

Kilitlenin - Starfield Gemileri Çalın
Hedef kilidi Kilitlenme %100’e ulaştığında HUD’nizde görünür

Righto, gözlerin yeni ve parlak bir gemide ve bunu kendin için çok istiyorsun. Gemi ödünç alma işleminin başlatılması, İlk önce gemiye yaklaşmanız ve kilitleme sırasını başlatmanız gerekecek. tuşuna basarak gemiyi hedefleyebilirsiniz. e PC’de. Bir kontrol cihazındaysanız kontrolleri buradan kontrol edebilirsiniz.

Bundan sonra bekleyin Hedef kilidi HUD’unuzda görünmesi için işareti kullanın. Bu başarıldığında düşman gemisinde küçük kareler göreceksiniz. Bunlar seçebileceğiniz ve çekebileceğiniz tüm farklı parçaları gösterir. Bu gemiyi çalmayı planladığımız için sadece onu devre dışı bırakmak istiyoruz.

Motorları Vurun

Motoru Vurun - Starfield Gemileri Çalın
Tüm çubuklar grileşene kadar motorları çalıştırın.

Motorlara ateş etmeye başladığınızda “sağlık barlarının” nasıl tükenmeye başladığını fark edeceksiniz. Gemiye çekiçle vurmak istiyorsun motor sütunundaki tüm çubuklar gri renkte. Bu motor arızasını gösterir.

Motorlar çalışmayı bıraktığında gemi durma noktasına gelecek ve ona yaklaşıp yanaşmanıza olanak tanıyacak.

Yerleştirme

Yerleştirme
Limana yanaştıktan sonra gemiye binmeniz gerekir.

İçeri girin 500m Ekranınızda yanaşma istemini almak için geminin. Göründüğünde, ilgili tuşa basın; uzay geminizin düşman gemisine güvenli bir şekilde yanaştığı kısa bir ara sahne oynatılacaktır.

Limana yanaştığınızda, gemiyi Çıkarmanızı, Gemiye Binmenizi veya Kalkmanızı sağlayan bir menü sunulacaktır. Belli ki gemiye binmeniz gerekiyor. Gemideki tüm mürettebatla savaşın ve onları öldürün ve tüm ganimeti güvence altına almak için kaptanın dolabını yağmalayın.

Bundan sonra gemiye pilotluk yapabilir ve Grav Jump’ı kullanabilir veya onu ana geminiz yapmak için herhangi bir yere indirebilirsiniz. Ancak gemiyi adınıza kaydettirmek birkaç adım daha gerektirir.

Starfield’da Gemi Nasıl Kaydedilir

Herhangi bir Şehir Limanına gidin
Herhangi bir Şehir Limanına hızlı seyahat.

Yeni veya yeni ödünç alınmış bir gemiyi kendi adınıza kaydettirmek için oyundaki herhangi bir Şehir Limanına gitmeniz ve oradaki Gemi Teknisyeni ile konuşmanız gerekir.

Diyaloğu başlatın ve Gemilerinizi Görüntüleyin ve Değiştirin seçenek. Daha sonra oyun, gemiyi değiştirmeden veya yükseltmeden önce gemiyi kaydetmenizi isteyecektir. Kayıt işlemi sırasında bankanızdan küçük bir miktar Kredi kesilir.

Adınıza kaydolduktan sonra onunla istediğinizi yapabilir ve istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.


Starfield’da gemilerin nasıl çalınacağı ve kayıt altına alınacağı hakkında hemen hemen bu kadar. Bu, özellikle oyunun erken safhalarında, Krediniz yetersiz olduğunda ve bu devasa dünyada hala yerinizi bulmaya çalışırken faydalı olacaktır.

Hangi gemilerin gözünüze çarptığını yorumlarda bize bildirin ve Starfield’ın farklı mekanizmaları ve gizli sırları hakkında daha fazla bilgi edinmek için WIG’i ziyaret etmeye devam edin.oyun-5