Bu 9 Stadyum Oyunlarda Zaten Yüz Tanıma Sistemini Kullanıyor başlıklı makalenin resmi

Fotoğraf: Matt Slocum (Erişim noktası)

Philadelphia Phillies beyzbol takımı yeni ürününü tanıttığındaDevam Edici GirişGeçtiğimiz hafta yüz tanıma kimlik doğrulama yönteminin azaltılması amaçlanmıştı bekleme sürelerini artırın ve verimliliği artırın. Gerçekte, buna göre Axios, tam tersini yaptı. Sistemdeki aksaklıklar yanlışlıkla sırada bekleyen diğer kişilerin yüzlerini tespit etti ve güvenliği, kameralar için hazırlıksız bir “tampon bölge” oluşturmaya zorladı. Sorun olsun ya da olmasın, Phillies yalnız değil. Diğer ABD’deki spor stadyumları Halihazırda bir tür yüz tanıma kimlik doğrulamasını uygulamış veya test ediyor.

Şu ana kadar Philly’de gerçekleştirilemeyen bu satış, kolaylık sağlamak amacıyla doğrudan bir mahremiyet değişimidir. Philadelphia’daki Citizens Bank Park’ta, Devam Et girişini kullanmak isteyen hayranlar, uygulamanın en son sürümünü indirmek zorundadır. MLB Ballpark uygulamasını indirin ve yüzlerinin bir selfiesini gönderin. Bu seçeneği etkinleştirdikten sonra taraftarlar, kameraların yüzlerini tanımaya çalışacağı stadyuma girebilirler.. Bu yüz biletlerine bağlı olduğundan, telefonlarını bile çıkarmadan, ceplerinde bilet aramadan stadyuma girebiliyorlar.

Stadyumlarda yüz tanımanın artan popülaritesi ve Madison Square Garden gibi müzik mekanları teknolojinin kadınlar için de işe yaramadığını söyleyen gizlilik savunucuları tarafından eleştirildi.Beyaz insanlar. A 100’den fazla sanatçıdan oluşan koalisyonRage Against the Machine dahil olmak üzere rock grubu yakın zamanda bu yılın başlarında bu teknolojiyi kullanan stadyumlarda gösteri yapmayı boykot etme taahhüdünü imzaladı. Sanatçılar başarılı oldu önleme Yüz tanıma teknolojisinin dünyanın en büyük müzik festivallerinden bazılarında uygulanmasını engelliyor ancak teknolojinin sporda yayılmasını önlemek daha zor bir iş olarak ortaya çıkıyor. Oyuncular, sanatçıların yaptığı gibi aynı saldırıyı gerçekleştirmiyor; potansiyel gizlilik ihlallerini vurgulayan herhangi bir gösteri oyunu yok.

Halihazırda yüz tanımayı kullanan büyük spor stadyumlarından bazılarını görmek için okumaya devam edin.genel-7