Google, aramak için bir şarkıyı mırıldanmanıza veya kaydetmenize olanak tanıyan yeni bir YouTube özelliğini test ediyor.

Bu özelliğe yönelik YouTube deneyinin bir parçasıysanız, Google’ın onu tanımlamaya çalışabilmesi için bir şarkının üç veya daha fazla saniyesini mırıldanabilir veya kaydedebilirsiniz. bir destek sayfasına göre. YouTube şarkıyı tanımladıktan sonra size o şarkıyla ilgili içeriği gösterecektir. Temel olarak, bu, Apple’ın sahibi olduğu Shazam’ın Google’a özgü bir versiyonudur.

Ancak ilk başta herkesin deneye erişimi olmayacak. Google, bu özelliğin “tüm dünyada YouTube’u Android cihazlarda izleyen küçük bir yüzdeye” sunulduğunu söylüyor.

Google ayrıca, tek bir içerik oluşturucunun “kısa bir süre içinde” birden fazla yüklemeyi abonelik feed’inizdeki özel bir “kanal rafına” toplayan bir YouTube özelliğini de test ettiğini söylüyor. “Bunu birkaç nedenden dolayı deniyoruz: İzleyicilerin aradıkları içeriği bulmasını kolaylaştırmak, içerik oluşturucuların üzerinde günde birden çok kez yükleme yapma baskısını azaltmak ve kullanıcılar için işi daha basit hale getirmek için. Google, izleyicilerin raftaki içerikle etkileşime geçmesini ve/veya akışlarında gezinirken diğer içeriklere gitmesini sağlıyor” diyor. Bu özellik ilk olarak insanların “küçük bir yüzdesine” sunulacak.genel-2