CtrlS, Tayland'daki ilk büyük veri merkezi kampüsü için National Telecom ile ortaklık kuruyor

Asya’nın en büyük Rated-4 veri merkezi (DC) operatörü CtrlS, National Telecom Public Company (NT) ile bir Mutabakat Zaptı imzaladı. Bu işbirliği, şirketin yakında 150 MW’lık veri merkezi kampüsünü kurmasına yardımcı olacak. Kampüsün Tayland’ın Chonburi kentindeki Doğu Ekonomik Koridoru’nda (AET) inşa edilmesi bekleniyor.

Temmuz ayında CtrlS, büyük veri merkezi kampüsünün kurulması amacıyla Chonburi Eyaletinde bulunan bir arazi parselinin kiralanması için EECO (Doğu Ekonomik Koridor Ofisi) ile bir Anlaşma Anlaşması (MoA) imzaladı.

Ortaklığın neler sunabileceği
CtrlS ve NT arasındaki ortaklık, veri merkezi ortak yerleşim hizmetleri, kablo iniş istasyonu (CLS), ağ bağlantı merkezi ve Convergence of DCT (Veri Merkezi, CLS ve Karasal) olarak bilinen çeşitli bulut tabanlı hizmetler sunacak.

Bu veri merkezinin önemi
CtrlS’nin EEC’deki veri merkezi sitesi, mevcut AAG (Asya-Amerika Ağ Geçidi) kablo sistemi ve yakında çıkacak olan ADC (Asya Doğrudan Kablo) kablo sistemi için denizaltı kablo iniş istasyonlarına yakınlık sunmaktadır.

Ayrıca Oku

AMD, üretken yapay zekanın geliştirilmesi için veri merkezi portföyünü genişletiyor
Beetle, Tata Trynox ile dağıtım ortaklığı imzaladı

Bu sistemlerin 2024 yılının ilk çeyreğinde devreye alınması planlanıyor ve bu veri merkezi, diğer veri merkezlerine ve sanayi bölgelerine bağlanmak için denizaltı ve karasal kablo ağlarıyla donatılmış bir ara bağlantı noktası haline geliyor. Aynı zamanda AET başlangıç ​​kuluçka merkezine de yakındır ve sele eğilimli bölgelerden uzaktadır (Ortalama Deniz Seviyesi >40m).

Tayland’daki sıfırdan veri merkezi kampüsü, CtrlS’nin ilk uluslararası pazar genişlemesine işaret ediyor. Aynı zamanda şirketin Tayland’daki ilk büyük veri merkezi kampüsüdür. Doğu Koridoru’ndaki veri merkezi gelişimi, ağır endüstriler (Otomotiv, İmalat ve Petrokimya), gıda işleme ve diğer kilit endüstriler dahil olmak üzere hem uluslararası hem de yerel büyük ve kurumsal müşterilerin ilgisini çekecektir.

Mutabakat Zaptı hakkında konuşan CtrlS Datacenters Başkanı Sridhar Pinnapureddy şunları söyledi: “Bu işbirliği sayesinde müşterilerimizin hem yurt içi hem de yurt dışı dijital hizmet ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz. Veri merkezi, yerli işletmelerin üst düzey BT/bilgi işlem ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra hiper ölçekleyici ihtiyaçlarını da karşılamak üzere tasarlandı. Bu veri merkezini Tayland’ın doğu bölgesinin kalkınmasına katkıda bulunmak ve uluslararası müşterilere ve ortaklara ülke ve bölgede kendi ayak izlerini oluşturmaları için güçlü ve çeşitli bir seçenek sunmak için eşsiz bir fırsat olarak görüyoruz.”

FacebookheyecanLinkedInmakalenin sonugenel-9