Ne bilmek istiyorsun

  • Üçüncü taraf bir özelleştirme uygulaması geliştiricisi yakın zamanda Windows 11’deki Başlat menüsünün bozulmasına neden olan bir hatayı düzeltti.
  • Microsoft daha önce sorunun üçüncü taraf özelleştirme uygulamalarından kaynaklandığını belirtmiş ve konuyla arasına mesafe koymuştu.
  • Hata için bir geçici çözüm yayınladı ve etkilenen kullanıcıların, güncellemeyi yüklemeden önce üçüncü taraf kullanıcı arayüzü özelleştirme uygulamalarını kaldırmalarını önerdi.
  • ExplorerPatcher’ın en son sürümü, Windows 11’deki Başlat menüsünün bozulmasına neden olan hataya yönelik bir düzeltmeyle birlikte geliyor.

Yaklaşık bir ay önce Microsoft, Windows 11 sürüm 22H2’ye yönelik bir güncellemeyle ilgili, bazı kullanıcılar için Başlat menüsünün bozulduğu bir sorun keşfetti. O dönemde Microsoft, kategorik olarak bu sorundan uzak durmuş ve suçu yazılım geliştiricilere yüklemişti.

Şirket, ExplorerPatcher’ı bu hatadan etkilenen platformlardan biri olarak belirledi ve üçüncü taraf özelleştirme uygulamalarının “desteklenmeyen yöntemlerden” yararlanması nedeniyle Başlat menüsünün bozulduğunu belirtti.genel-20