Twitch’in sohbet yasağı araçları asırlardır ortalıkta dolaşıyor, ancak platform, yayıncılara bir akışı kimin izleyebileceğini kontrol etmeleri için bir yol vermek üzere.

Twitch’in son bölümünde Yama NotlarıAylık ürün güncelleme programı olan şirket, yakında yayıncıların yasaklı kullanıcıların yayınları izlemesini engellemesine izin vereceğini duyurdu. Moderatörler veya yayıncılar özelliği etkinleştirirse, yasaklanan kullanıcılar yalnızca sohbetten değil, canlı yayından da gerçek zamanlı olarak başlatılır.

Önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulduğunda, yeni taciz önleme özelliği aynı zamanda Twitch’in engelleme araçlarının yerleşik bir parçası olacak ve engellenen kullanıcıların bir akışı görüntülemesi otomatik olarak engellenecek.

Yasaklanmış kullanıcılarla uğraşırken, özellik varsayılan olarak etkinleştirilmeyecek, ancak yayıncılar bu seçeneği moderasyon ayarlarından değiştirebilecek. Yama Notları akışında, Twitch Kıdemli Ürün Müdürü Trevor Fisher, uzun süredir talep edilen güvenlik ilavesinin, ileride daha sağlam bir çözüm olabilecek bir çözüme yönelik ilk adım olduğunu açıkladı.

Fisher, “Dürüst olmak gerekirse, yıllar içinde insanların kanal yasaklarının daha fazlasını yapmasını istediklerine dair çok sayıda geri bildirim aldık,” dedi.

Yeni seçeneğin, yalnızca oturum açmış engellenen veya yasaklanan kullanıcıların bir akışı izlemesini engellediğinden, geçici çözümlere sahip olacağı açıktır. Twitch, IP engellemeyi şimdilik yetersiz bırakacak ve oturumu kapatan kullanıcıların sekmelerini tutmanın başka belirgin bir yolu yoktur.

Bu özellik, istenmeyen izleyicilerin VOD’ları, önemli anları ve klipleri izlemesini de şimdilik engellemiyor, ancak Twitch bu özelliği zamanında eklemeyi planlıyor.

Fisher, “Bu, pek çok artımlı ilerleme kaydetmemiz gereken bir şey,” dedi.genel-24