Konu fotoğraf veya video paylaşmak olduğunda WhatsApp’ın en iyi uygulama olmadığını hepimiz biliyoruz. Meta’nın mesajlaşma uygulaması, kaliteyi düşüren medya dosyalarını sıkıştırır ve telefonunuzda görüntülerseniz bu muhtemelen iyi olsa da, bunları masaüstünde açarsanız durum çok daha farklıdır.

WhatsApp’ın sorunu kabul etmesi oldukça uzun sürdü, ancak nihayet artık HD fotoğraflar gönderebileceğinizi ve uygulamanın çözünürlüğünü koruyacağını bildirmekten mutluluk duyuyoruz.

Bilgi Meta’dan Mark Zuckerberg tarafından doğrulandı. Facebook sayfasındabu nedenle, yeni özelliği çalışırken görmek istiyorsanız, gönderisine eklenmiş, HD fotoğraf desteğine daha fazla ışık tutan kısa bir video da var.

Bu gerçekten hoş bir sürpriz olsa da, WhatsApp’ın Haziran ayından beri HD fotoğraf paylaşma özelliğini test ettiğini biliyorduk. İlginç olan, Meta bunun çok yakında geleceğini iddia etse de, HD videolar için desteğin hala mevcut olmaması.

HD fotoğraflar için desteğin iOS ve Android kullanıcıları için mevcut olduğunu belirtmek de önemlidir; bu, özelliğin birkaç ay önce her iki platformda da görüldüğü düşünüldüğünde anlamlıdır.

Güncellemeyi alırsanız, fotoğraf paylaşım ekranının üst kısmında yeni bir “HD” düğmesi görünmelidir, bu nedenle ona dokunun ve ardından fotoğraf kalitesini seçin. Varsayılan seçim Standart Kalite olarak kalsa da, fotoğraflarınızın çözünürlüklerini korumasını istiyorsanız artık HD kalitesini seçebilirsiniz.

Alıcılar, HD kalite seçeneği kullanılarak paylaşılan resmin sol alt köşesinde HD etiketi olduğunu fark edeceklerdir ve bu, kendilerine daha yüksek çözünürlüklü bir resim gönderildiğini teyit edecektir.

Meta’ya göre, WhatsApp aracılığıyla gönderilen tüm HD fotoğraflar, uygulamanın uçtan uca şifreleme sistemiyle korunuyor, bu nedenle gizlilik/güvenlik konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.telefon-1