Android işletim sistemi için RuStore çevrimiçi uygulama mağazası olan Google Play’in yerel analog ekibi, projeyle ilgili en son haberleri paylaştı. RuStore’da tasarım güncellendi Kullanıcı profilinde, kullanıcıların tasarımı değiştirebilecekleri “Temalar” bölümü belirdi: artık koyu ve pembe temalar onlar için mevcut.


Midjourney sinir ağı tarafından üretildi

“Tema” bölümünde, kullanıcıların açık, koyu, pembe ve “sistemdeki gibi” arayüzü olmak üzere dört seçeneği vardır. Son seçeneği seçerken, RuStore akıllı telefon ayarlarına göre otomatik olarak değişecektir.

Google Play'e yerli alternatif: merakla beklenen karanlık tema RuStore'da ortaya çıktı ... Ve pembe

RuStore Ürün Direktörü Oleg Afanasiev:

Kullanıcılar karanlık bir tema bekliyorlardı – bu, aldığımız en sık taleplerden biri. Birçoğu, düşük ışıkta güç tasarrufu yapmak veya günün saatine bağlı olarak geçiş yapmak için cihazlarında karanlık bir tema kullanır. Ayrıca modaya uygun bir pembe tema ekledik.

RuStore’un Dijital Geliştirme Bakanlığı’nın himayesinde VK (eski adıyla Mail.ru Group) tarafından oluşturulduğunu hatırlayın. Bu uygulama kataloğu Mayıs 2022’de kullanıma sunuldu. Şubat 2023’ün başında RuStore, beta testi aşamasından çıktı. Lansmanından bu yana, RuStore’un Rusya’daki aylık izleyicisi on milyonu aştı. Mağazada 6 bin geliştiriciden 8 binden fazla uygulama zaten mevcut.genel-22