Amazon avuç içi tanıma programını başlatıyor ABD genelinde 400’den fazla yerde ve şu anda 200 Whole Foods mağazasında mevcut. Şirket, 500’den fazla Whole Foods lokasyonunun tamamının yıl sonuna kadar hizmete girmesini beklediğini söylüyor.

denilen servis Amazon Birmüşterilerin kimlik tespiti, ödeme yapma ve bilgilerine erişim için avuçlarını kullanmalarına izin veren bir tarayıcı kullanır. Asal üyelik katılan yerlerde avantajlar. Amazon, sözde başarısının ardından avuç içi tanıma programına artan bir talep olduğunu iddia ediyor. Amazon Taze mağazalar ve Belirli lokasyonlarda bağlantı özelliklerini başlatan Panera Bread.

şirket bir dedi basın bülteni kullanıcıların çevrimiçi olarak ön kayıt yaptırabilmeleri ve programın mevcut olduğu herhangi bir yerde bir Amazon One cihazında avucunu tarayarak kayıtlarını tamamlayabilmeleri. Müşterilerin hesapları otomatik olarak avuç içlerine bağlanacak, yani tasarruflar, müşteri kasada avucunu kaydırırken otomatik olarak uygulanacaktır.

Whole Foods Market’in baş teknoloji sorumlusu Leandro Balbinot, Amazon’un basın açıklamasında, “Müşterilerimizi memnun etmek ve alışveriş deneyimini geliştirmek için her zaman yeni yollar arıyoruz” dedi. “Son iki yılda Whole Foods Market mağazalarında Amazon One’ı tanıttığımızdan beri, müşterilerin sağladığı kolaylığı sevdiğini gördük ve Amazon One’ı ABD’deki tüm müşterilerimize getirmekten heyecan duyuyoruz”

Amazon One, 2021’de piyasaya sürüldü ve programı belirli mağazalarda ödeme yapmanın güvenli ve emniyetli bir yolu olarak pazarladı. Şirket kendi üzerinde diyor Amazon Bir sitesi “Avucunuzun içine gömülü bilgileri, her kullandığınızda ulaşabileceği benzersiz bir avuç içi imzası oluşturmak için kullanır.”

Yeni tanıtım aylar sonra geliyor bir müşteri, bir Amazon Go mağazasına toplu dava açtı New York’ta, konumu şehrin kurallarını ihlal etmekle suçlayarak Biyometrik Kimlik Bilgileri Kanunu. Dava, müşterilere kameraların biyometrik verilerini topladığını bildiren bir tabelanın mağazanın dışına asılmadığını iddia etti, Amazon bunu şiddetle reddetti.

Bir Amazon sözcüsü o sırada Gizmodo’ya “Mağazalarımızın hiçbirinde yüz tanıma teknolojisi kullanmıyoruz ve aksi iddialar yanlıştır” dedi. Sözcü, “Yalnızca Amazon One’a kaydolmayı seçen ve avuçlarını Amazon One cihazının üzerine getirerek tanınmayı seçen alışveriş yapanların avuç içi biyometrik verileri güvenli bir şekilde toplanır ve bu kişilere kayıt işlemi sırasında uygun gizlilik açıklamaları sağlanır. Müşteri, avuç içi kullanılarak tanımlanmayı seçtiklerinde her zaman kontrol sahibidir.”

İşte aldın, okuyucu, seçim senin. Akıllıca seçim.genel-7