için bir başka acı sahne VanMoofrisk sermayedarları tarafından yüz milyonlarca dolar değerinde desteklenen e-bisiklet girişimi. Geçen hafta iflasın önüne geçmek için son bir saat çaba sarf eden Amsterdam mahkemesi, şirketin Hollanda tüzel kişilikleri VanMoof Global Holding BV, VanMoof BV ve VanMoof Global Support BV için resmi olarak iflas ilan etme adımını attı. Mahkeme şimdi, VanMoof’u çalışır durumda tutmak için üçüncü bir tarafa bir varlık satışını araştırmak üzere iki kayyum atadı.

Hollanda dışındaki tüzel kişiler grubun bir parçasıdır, ancak bu işlemlere dahil değildirler. Örneğin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki operasyonlar için bunun ne anlama geldiği belli değil, ancak oradaki mağazalar geçen haftadan beri dünya çapında kapatıldı.

Şirketten yapılan tam açıklama:

17 Temmuz 2023’te Amsterdam mahkemesi, Hollandalı tüzel kişilikler VanMoof Global Holding BV, VanMoof BV ve VanMoof Global Support BV’nin ödemeleri askıya alma sürecini geri çekerek bu tüzel kişilerin iflas ettiğini ilan etti.

İki yönetici Bay Padberg ve Sayın De Wit kayyum olarak atanmıştır. Mütevelliler, VanMoof’taki durumu değerlendirmeye devam ediyor ve VanMoof’un faaliyetlerine devam edilebilmesi için üçüncü bir tarafa varlık satışı yoluyla iflastan yeniden başlama olasılıklarını araştırıyorlar.

Hollanda dışındaki VanMoof tüzel kişilikleri iflas sürecinde değildir.

Şu anda başka yorum yapılmayacaktır.

Geliştirme, Hollandalı girişim için çok zor birkaç haftayı kapatıyor. Geçen haftanın başında, şirketin satışları nasıl duraklattığını bildirdik, başlangıçta bunun sebebinin teknik zorluklar olduğunu iddia ettik ve daha sonra duraklamanın üretimi ve siparişleri yakalamak için kasıtlı olduğunu iddia ettik.

Bu arada, gittikçe öfkelenen bir müşteri tabanı, bisikletlerin kalitesi, satış sonrası bakım ve çok daha fazlası hakkında şikayette bulunmak için sosyal medyaya yöneldi. Tüm bunlar, nakit rezervlerini tüketen ve iflası önlemek ve faturalarını ödemek için daha fazla para toplamak için mücadele eden bir şirketin arka planında oynandı.

Hafta bitmeden şirket, yöneticilerin talimatıyla maliyesini yeniden yapılandırırken fatura ödemelerini ertelemek için ödeme hükmünün resmi olarak askıya alınmasını talep ederek mahkemeye çıktı.

Hükmün amacı, iflası önlemeye çalışmak, daha fazla alacaklıya alacaklarını geri alma şansı vermek ve sonraki adımlar ne olursa olsun VanMoof’u daha iyi mali durumda tutmaktır. 18 aya kadar sürebilir, ancak yalnızca şirketin devam edecek fonları varsa. Açıkçası, mahkemenin iflasın ve varlıklar için bir alıcı aramanın bir sonraki adımın kaçınılmaz olduğuna karar vermesi yalnızca birkaç gün meselesiydi.

Henüz teslim alınmamış bisiklet satın alanların veya bisikletleri serviste olanların iflasın nerede bırakılacağı veya özel tasarım mümkün olmadığı anlamına geldiği için bozulan bir VanMoof bisikletiniz varsa ne olacağı açık değil. herhangi biri tarafından sabitlendi. Bisikletlerin 4.000 dolara kadar mal olabileceği düşünüldüğünde, bunların hepsi kesinlikle sinir bozucu bir durum.

Ancak bisikletleri olan mevcut sahipler için vardır çalışır, her şey kaybolmaz. VanMoof’un en büyük rakiplerinden biri olan Cowboy’un VanMoof bisikletlerinin kilidini açmak için bir uygulama geliştirmekle nasıl vakit kaybetmediğini bildirdik. VanMoof uygulaması ve VanMoof uygulaması desteklenmeye devam etmeyecek.

Bu, VanMoof ve yatırımcıları için endişe verici bir beklentiye işaret ediyor: Eğer bisikletlerin birim ekonomisi hiçbir zaman işe yaramadıysa ve halihazırda piyasada bulunan bisikletlerin kilidini açmak için bir günde bir uygulama oluşturulabiliyorsa, neden birileri bunu varsaymak istesin? başarısız girişimin varlıkları?

Daha fazlasını öğrendikçe bu gönderiyi güncelleyeceğiz.genel-24