Baldur’s Gate 3, yepyeni Monk sınıfı da dahil olmak üzere 12 oynanabilir sınıfa sahiptir ve Dungeons and Dragons sınıflarına aşina olsanız bile, hangisini önce oynayacağınızı seçmek yine de zor olacaktır. Her sınıfın güçlü ve zayıf yönleri hakkında fikirlerini almak ve oynamak için kişisel favorilerinin hangileri olduğunu öğrenmek için bazı geliştiricilerle oturduk.

GameSpot, Baldur’s Gate 3’ün oynanabilir sınıflarının her biri hakkında fikirlerini almak için Larian Studios oyun direktörü Swen Vincke, baş yazar Adam Smith ve baş sistem tasarımcısı Nick Pechenin ile röportaj yaptı. Her oyun stiline uygun bir sınıf vardır ve üç geliştirici bunu sınıf sınıf parçalara ayırır.

Şimdi oynuyor: Baldur’s Gate 3 Geliştiricileri Her Sınıfı Dağıtıyor

Örneğin, geliştiriciler, diğer seçeneklere göre oynaması daha basit ve seviye atlaması daha kolay sınıflar olarak, yeni başlayan oyuncular için iyi seçenekler olarak Fighter veya Warlock’u seçer. Daha karmaşık bir deneyim arayan oyuncular, bir Sihirbazın daha geniş büyü listesini veya bir Rahip’in çok yönlülüğünü tercih edebilir veya Sihirbazın meta büyüsüyle oyunu bozmanın eğlenceli yollarını bulabilir.

Rol oynama odaklı oyuncular, bir Büyücü’nün anlaşmasını veya bir Paladin’in yeminini keşfetmek isteyebilirken, kaos arayanlar muhtemelen Bard’a çekilecek veya bir Barbar karakterinin bir şeyleri fırlatma potansiyelini kullanacaklardır.

Hayvan severler, bir evcil hayvan mı yoksa bir evcil hayvan mı besleyeceklerine karar vererek Korucu ve Druid arasında seçim yapmak zorunda kalacaklar. olmak vahşi şekli olan evcil hayvan. Geliştiricilere göre düzenbazlar, kilit açma ve tuzağı etkisiz hale getirme yeteneklerinin yanı sıra gizli saldırı potansiyelinden yararlanmaları açısından paha biçilmezdir.

En yeni sınıf olan Monk, Smith’e göre zor içeriği tek başına bile yapabilen sağlam yapılı bir Monk ile taktiksel zekaya sahip oyunculara fayda sağlayacak bir sınıftır.

Geliştiricilerin en sevdiği alt sınıflardan bazıları ve Baldur’s Gate 3’te her sınıfın sahip olduğu şaşırtıcı güçlerden bazıları da dahil olmak üzere her sınıfa daha derinlemesine bir bakış için yukarıdaki videoyu izleyin.

Son birkaç yıldır erken erişimde olan Baldur’s Gate 3, 3 Ağustos’ta PC’ye ve 6 Eylül’de PlayStation 5’e geliyor.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1