bu yılın zamanı nihayet geldi Ne zaman binlerce inekler San Diego Comic-Con için Güney Kaliforniya’ya akın ediyor. Geçen yılki Comic-Con bir dönüş oldu Birkaç sonra oluşturmak için yoğun şekilde etkilenen covid yılları ama, ile yazarLonca grevi ve Screen Actors Guild, büyük Hollywood markalarını bu yıl fazlasıyla temkinli davranmakla tehdit ediyor. ve birçoğu hiç gitmiyor.

Bu, bazılarına göre iyi bir şey gibi gelebilir. “Yeniden çizgi romanlar hakkında Comic-Con yap!” bazıları diyecek. Her şey yolunda ve güzel ama 20 yıllık Comic-Con hayranları çizgi romandan daha fazlasını deneyimlemeyi bekledikten sonra, Marvel veya HBO gibi büyük markalar ortaya çıkmazsa, bu yumuşak bir geçiş yapmaz. Bugün hayranlar, tüm eğlence alanlarından en büyük, en heyecan verici haberlerin kendileriyle birlikte odada olmasını bekliyor. sahip olan herkes etkinliğe biletler, seyahat ve oteller aylar öncesinden tam bir Comic-Con umuyorduk ve görünüşe göre 2023 öyle olmayacak.

Peki anlaşma nedir? Kim var? Kim çıktı? Neyi kaçırıyoruz ve ne alıyoruz? İşte bir özet.

San Diego Comic-Con 2023’e hangi stüdyolar geliyor?

Comic-Con'da Mutant Mayhem'i görmeyi bekleyin.

Comic-Con’da Mutant Mayhem’i görmeyi bekleyin.
resim: en önemli

en önemli

Stüdyonun yaklaşan filmi için bir paneli olması bekleniyor. Ninja Kaplumbağalar: Mutant Mayhem. Stüdyonun gelecekteki projeleri tartışıp tartışmayacağına dair bir haber yok. Sonic 3, Gladiator 2, Transformers One, Sessiz Bir Yer: Birinci Gün, veya EĞER. Muhtemelen değil.

Birincil Video

Yine de Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri ikinci sezonda perdeyi geri çekmeye neredeyse kesinlikle hazır değil, Erkekler kopup fırlamak Nesil V resimde SDCC rozetinde, orada olacağını ima ediyor. Ayrıca yeni sezonu var İyi Omens gelen de Zaman Çarkı bir varlığı olabilir.

Aslan Kapısı

Bu bir yıldız işaretine sahip olmalıdır. Lionsgate, film stüdyosu, farklıely bu yıl Comic-Con’a katılmak içinçok, Açlık Oyunları hayranlar). Ama oTV bölümünün, özellikle yakında çıkacak olan John Wick serisine bakıldığında, katılması muhtemeldir. Kıta.

maks.

Adını değiştirip iptal etmesiyle tanınan yayıncı Yarasa kız kongrede yer alması bekleniyor, ancak çoğunlukla animasyon ücretine odaklanıyor.

Warner Bros… Belki

Bu büyük “eğer”. Söylentiye göre Warner Bros. hala Comic-Con’a katılıp katılmayacağına karar veriyor. Normal bir yılda, birkaç stüdyo Warner Bros.’tan daha büyük olur ve bu yıl stüdyo kesinlikle bunun için bir listeye sahiptir: Mavi Böcek, Aquaman 2, Dune: İkinci Bölüm, Wonka, ve dahası. Artı, burası DC Studios şefleri James Gunn ve Peter Safran’ın hayranlarla biraz zaman geçirmesi ve hakkında konuşması için harika bir yer olmaz mıydı? DC’nin geleceği?

Unutma, öyleydi Gunn (Marvel günlerinde) ilk görüntüleri kim gösterdi galaksinin gardiyanları filmin yapımına sadece haftalar kaldı. O zamana kadar Süpermen ve Lois’ini kullanırsabir SDCC alayımız olduğunu hayal edin Süpermen Mirası? Bu saf bir hüsnükuruntu—Bama hey, asla bilemezsin.

San Diego Comic-Con 2023’e hangi stüdyolar gelmiyor?

Marvel Studios'un bu yıl H Salonu paneli olmayacak.

Marvel Studios’un bu yıl H Salonu paneli olmayacak.
Fotoğraf: Alberto E Rodriguez (Getty Resimleri)

Marvel Stüdyoları

Bu, elbette, büyük olanıdır. Marvel Studios, Comic-Con’a genellikle çok büyük şeyler getirir, ancak zamanlaması ile gelecek programı görünüşte akış halinde, görünüşe göre stüdyo geçen yılki bolluğa yaklaşabileceğini düşünmemişti. Yani gelmiyorlar. Bu hayır demektir Loki ikinci sezonHAYIR HarikalarHAYIR Deadpool 3HAYIR Kaptan Amerika 4HAYIR Fantastik Dörtlü döküm, hiçbiri.

Lucasfilm

Lucasfilm az önce ev sahipliği yaptı kendi Comic-Con türü, Yıldız Savaşları Kutlama, birkaç kısa ay önce. Orada, görünüşe göre her yeni projeden görüntüleri aldık (Ahsoka, Andor ikinci sezon, İskelet Ekibi, Acolyte, vb.) artı yeni film haberleri. İle Indiana Jones ve Kader Kadranı zaten sinemalarda, ekleyebileceği fazla bir şey yok.

disney

Diğer markaları gelmeyeceği için, tabii ki Disney genel olarak katılmayacaktır. Bu yüzden hiçbir şey Perili KöşkHiçbir şey Tersyüz 2Hiçbir şey Avatar 3, vesaire.

Netflix

Geçtiğimiz yıllarda Netflix, Comic-Con’da büyük bir sıçrama yaptı, ancak yalnızca birkaç gün önce kendi bir çeşit sözleşmeTÜDÜM, ve ton açıkladı şeylerin. Temel olarak, gerek yok.

sony

Sony, devasa Comic-Con panelleriyle tanınmaz, ancak Onları geçmişte ve bu yıl kesinlikle bir potansiyele sahipti. Büyük Turismo tasarıya uygun görünüyor. Avcı Kraven. yeni Hayalet Avcıları. dünyasında başka birçok film Örümcek Adam. Ama ne yazık ki zar yok.

Evrensel

Sony gibi Universal de Comic-Con’da daha çok ara sıra oynayan bir oyuncu.ama aynı zamanda Sony gibi, faturaya uyacak çok şey var. animasyon filmi BaşıboşVe korku filmleri Demeter’in Son Yolculuğu, Freddy’de Beş Gece, Ve Exorcist: Mümin Örneğin. Ama işleri bir kez daha oturtuyor olacak.

HBO

“Bekle” diye düşünüyorsun. Az önce Max geliyor dememiş miydik? Evet ama bu Max değil. HBO’dur. gibi şovların evi ejderha evi Ve Bizden geriye kalanlar. Ama üzgünüm, bu yıl H Salonunda Joel veya Ellie yok. Belki gelecekte.

Paramount+

HBO ve Max olayının diğer tarafında, Paramount film stüdyosunun bir varlığa sahip olması beklenirken, akış hizmeti dünyasında neler olup bittiği hakkında hiçbir şey öğrenmeyi veya görmeyi beklemeyin. Yıldız Savaşları.

Hangi stüdyolardan emin değiliz?

yürüyen ölülerden daryl

olacak mı Deee wBu yıl Hall H’ye mi gireceksiniz? Belli değil.
resim: AMC

AMC

Her yıl Comic-Con’da en büyük sıçrama yapan markaları sıralasaydınız, AMC zirveye yakın olurdu. Özellikle, kanalın Yaşayan ölü paneller her zaman hayranların favorisi olmuştur ve özellikle ufukta görünen yeni şovlarla bunların devam etmesini beklerken, şu an için net değil. an Muhtemelen çoğunlukla bekleyen aktörle yetenek mevcudiyeti nedeniylegrev. Mümkün ama belirsiz. (AMC temsilcisi, io9’a yakında daha fazla ayrıntının sunulacağını söyledi.)

Elma

Silo, Vakıf, Afterparty—Apple TV+ kesinlikle getirebileceği birçok SDCC özelliğine sahiptir. Ancak raporlar, yayıncının herhangi bir şey getirmeyi düşünüp düşünmediği konusunda net değil.

Daha fazlasını duydukça, bu gönderiyi güncelleyeceğiz.

San Diego Comic-Con 2023, 20 Temmuz-23 ve io9 orada olacak. Önümüzdeki haftalarda daha fazlası için siteyi kontrol edin.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7