Starfield, Xbox Vitrini’nde olduğu gibi, bir anlatı boşluğunda yer almayacak, Bethesda, oyuncuların karşılaşacağı bazı karakterler ve gruplar hakkında daha fazla ayrıntı ortaya koydu. Keşif ve kaynak toplama oyunun önemli bir bölümünü oluşturur, ancak galaksiyi keşfettikçe Constellation gibi gruplarla karşılaşacaksınız. Efsanevi bir kaşif grubu olarak tanımlanan Constellation, insanlığın en büyük sorularından bazılarına cevap bulmaya çalışıyor.

Grubun şu anki üyeleri eski askerler, akademisyenler, ilahiyatçılar, uzay kovboyları ve diğer eklektik bireylerden oluşuyor ve uzaylı bir yapıyla karşılaşan bir kaşif olarak cevap arayışlarında onlara katılacaksınız.

Yolculuğunuz sırasında karşılaşacağınız gezegenler için, bu gök cisimlerine ait tüm bilgileri ve kaynakları inmeden önce görebileceksiniz. Starfield Direct sırasında verilen böyle bir örnek, Porrima sistemindeki düşük yerçekimine, ince bir atmosfere ve hasat edilecek birkaç potansiyel olarak kazançlı elemente sahip kayalık bir ay olan Porrima IV-c idi. Bazı gezegenlerin ziyaret edilecek kilit konumları, yaşamları ve üstlenebileceğiniz görevleri vardır, bunları haritanızı kontrol ederek görüntüleyebilirsiniz ve hatta galaksi sektörleri içindeki güneş sistemlerini inceleyerek bir sonraki varış noktanız için bir rota çizebilirsiniz. harita.

Binlerce ışıkyılı boyunca seyahat etmenin tek yolu, uzay geminizin etrafındaki zamanı ve uzayı katlamak olduğundan, en uzak gezegenlere atlamak bazı ciddi yükseltmeler gerektirir. Starfield’da keşfedebileceğiniz şehirlerden biri olan New Atlantis, Bethesda tarafından sadece büyüklük olarak değil, sanat, kalabalık ve görevler açısından da şimdiye kadar yapılmış “en büyük” şehir olarak tanımlanıyor. Kendilerini Dünya’nın gerçek çocukları olarak gören insanların yaşadığı Yeni Atlantis, Birleşik Koloniler içinde yasa ve düzene değer verir.

Bir Mars şehri olan Cydonia, UC için en büyük maden kolonisidir, ancak bu galaktik organizasyonun erişiminin ötesindeki yıldız sistemleri daha vahşi ve daha bağımsızdır. Freestar Collective Space, temelde klasik barlar ve tozlu sokaklarla dolu, ancak birkaç bilimkurgu etkisine sahip bir Vahşi Batı sistemidir. Akila Şehri bu sistemin başkenti olarak hizmet veriyor ve insanlara yeni nesil kovboylar olarak hizmet eden Korucular tarafından korunuyor.

Karşılaştırıldığında Neon, “neredeyse” her şeyin geçerli olduğu bir zevk şehridir. Cennetten kaygan bir dilim, ancak cephenin altında Neon’da çalışan uğursuz bir yeraltı var. Ve uygar uzayın sınırlarının ötesinde sahiplenilmemiş sistemler hala keşfedilmeyi bekliyor. Galaksideki en düşman gruplardan ve tarikatlardan bazılarıyla karşılaştığınızda hayatta kalabilirseniz, yani. Bethesda tarafından kısaca alay edilen diğer birkaç grup arasında Red Mile ve Crimson Fleet yer alıyor.

Starfield Xbox denetleyicisinin resmi onayı ve uzay gemisi savaşının nasıl çalıştığı gibi, özel canlı yayını sırasında Starfield’da birçok başka ayrıntı ortaya çıktı. Starfield, 6 Eylül’de PC ve Xbox Series X|S için piyasaya sürülecek ve lansman gününden itibaren Game Pass’te mevcut olacak.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1