Şirketin ilk karma gerçeklik kulaklığı olan Apple Vision Pro’nun 2024’ün başlarında piyasaya çıkması bekleniyor. Cihaz 3.499 $ (yaklaşık 2.88.600 Rs) gibi yüksek bir fiyat etiketiyle geliyor, ancak gözlük takan kullanıcıların reçeteli lensler için daha fazla harcaması gerekebilir , yakın tarihli bir tahmine göre. Şirketin bu hafta başlarında düzenlediği yıllık Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC) duyurulan Apple Vision Pro, birden fazla sensör ve kamerayla donatılmış yüksek çözünürlüklü ekranlara sahip. İki saate kadar pil yedeği sunan harici bir pil takımı tarafından desteklenmektedir.

Bloomberg’den Mark Gurman geçtiğimiz günlerde Apple Vision Pro için Zeiss reçeteli lenslerin maliyetinin çift başına “en az” 300 ABD Doları (kabaca 24.700 Rs) ila 600 ABD Doları (kabaca 49.500 Rs) olacağını tahmin etti. Bu, gözlük takan kullanıcıların 3.499 $ (kabaca 2.88.600 Rs) cihaz için çok daha fazla ödemeyi bekleyebilecekleri anlamına gelir. Gürman, daha önce karma gerçeklik başlığının birkaç detayını çıkışından aylar önce bildirmişti.

Apple ve Zeiss, reçeteli camların fiyatlarıyla ilgili herhangi bir ayrıntıyı henüz resmi olarak açıklamasa da, bu rakamlar, Apple Vision Pro’nun eklerinin önceki nesil bir iPhone modeli kadar maliyetli olabileceğini gösteriyor.

Bu, şirketin eklentiler veya aksesuarlar için makul olmayan yüksek fiyatlar talep ettiği ilk örnek olmayacak – Apple’ın yeni Mac Pro’suna tekerlek eklemek ABD’de 699 ABD Doları (kabaca 57.600 Rs) ve Rs. Hindistan’da 69.900.

Apple, 5 Haziran’daki WWDC 2023 açılış etkinliğinde Apple Vision Pro’yu tanıttı ve önümüzdeki yılın başlarında ABD’de satışa sunulacağını duyurdu. 12 kamera, beş sensör ve altı mikrofon ile kavisli bir alüminyum ve cam gövdeye yerleştirilmiştir. Cihaza bir kabloyla bağlanan harici bir pil takımı tarafından desteklenmektedir.

Kulaklık, 30 metrelik bir sanal ekranı görselleştirebilen ve hem artırılmış gerçeklik (AR) hem de sanal gerçeklik (VR) gösterebilen, her bir göz için bir tane olmak üzere iki adet yüksek çözünürlüklü mikro-OLED ekrana sahiptir. Şirket ayrıca, Apple Vision Pro’nun iPhone ve iPad’de çalışan iOS uygulamalarını çalıştıracağını ve cihaz gelecek yıl piyasaya sürüldüğünde Disney’den içerik sunacağını da duyurdu.


Apple, yıllık geliştirici konferansında yeni Mac modelleri ve yaklaşan yazılım güncellemeleriyle birlikte ilk karma gerçeklik kulaklığı Apple Vision Pro’yu tanıttı. Gadgets 360 podcast’i Orbital’de WWDC 2023’te şirket tarafından yapılan en önemli duyuruların tümünü ele alıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

genel-8