yeni Buhar güncelleme, satın aldığınız bir oyunun yakın zamanda bir Steam indiriminin parçası olarak mı yoksa başka bir şekilde indirimli mi olduğunu size söyler ve şu anda listelenen fiyatı ödemek isteyip istemediğinizi veya başka bir indirimin gelmesini bekleyip beklemeyeceğinizi belirlemenize olanak tanır. RPG’ler, platform oyunları veya FPS oyunları oynamanız fark etmeksizin Valve, farklı ülkelerdeki tüketici yasalarına uymak için bu değişikliği getiriyor. Ancak şu anda, Steam fiyatlandırma güncellemesini belirli AB ülkelerinin ötesine genişletme planı yok.

Bu şekilde çalışır. Steam’de bir oyunun sayfasına ve mevcut fiyatına baktığınızda, oyunun normal fiyatını ve ayrıca son 30 gün içindeki en düşük fiyatını gösteren bir liste göreceksiniz. Bir oyun geçen ay indirime girdiyse veya indirimin bir parçasıysa, Steam bunu size söyleyecektir.

Değişiklik, Valve’ın platformunu, çevrimiçi pazaryerlerini ve dijital hizmetleri kullanan tüketiciler için güçlü korumalar içeren AB çok amaçlı yasalarıyla uyumlu hale getiriyor. SteamDB, PCGamesN’in güncellenmiş fiyatlandırma stilini kullandığını doğruladığı, hayatta kalma oyunu Above Snakes için yeni listelemelerin bir görüntüsünü paylaştı.

Ancak şu anda değişiklik yalnızca belirli Avrupa Birliği ülkelerinden Steam kullanan tüketiciler için geçerli ve İngiltere’de mi yoksa ABD’de mi kullanıma sunulacağı hakkında bir bilgi yok.

Bu fiyatlandırma sisteminin avantajı, alıcıları satın almayı düşündükleri oyunun sonunda tekrar indirimli olarak bulunabileceği konusunda uyarması ve aynı zamanda mevcut fiyatı önceki fiyatlarla karşılaştırarak oyunun şu anda satılıp satılmadığını belirlemesine olanak sağlamasıdır. normal oranın üzerinde. DRM hakkında daha fazla bilgi sağlamak için Steam’in oyun listelerini değiştirme olasılığı hakkında yakın zamanda yapılan bir tartışmayı takip ediyor.

En iyi ücretsiz Steam oyunlarından bazılarını burada bulabilirsiniz. Alternatif olarak, size PC’deki en yeni ve en harika oyunları sunmak için sürekli olarak güncellenen en iyi yeni oyunlar listemize göz atın.oyun-2