Samsung, Android güncellemelerini sağlamada en iyisidir. Google’ın Pixel telefonları en son Android işletim sistemi sürümlerini almak için sırada ilk sırada yer alırken, Samsung’un telefonları Pixel’lerden daha fazla işletim sistemi yükseltmesi alıyor ve genellikle aylık güncellemeleri ilk alan telefonlar oluyor. Görünüşe göre Samsung, Android 14 tabanlı One UI 6’nın beklenenden daha erken piyasaya sürülmesiyle kendini aşacak.

Şirket artık Galaxy S23 serisi için Android 14’ün beta sürümünü yayınlamaya hazır. Twitter sızıntısı @dohyun854 Güney Koreli blog Naver’den topladıkları ve Galaxy S23’ün Temmuz ortasında ilk One UI 6 beta sürümünü alacağını ortaya koyan istihbaratı aktardı.
Sızıntı ayrıca kararlı sürümün Ekim ayında yayınlanacağını söylüyor.

Beta programı geçen yıldan daha erken başlayacağından, kararlı sürümün kullanıma sunulmasının Ekim ayı başlarında başlayacağını tahmin ediyoruz.

Google’ın Android 13 için yayın zaman çizelgesi, Android 13 için takip ettiğine benzerdi, bu da resmi sürümün Ağustos ayında burada olacağını gösteriyor.

Android 14, arka plan uygulamalarının daha az sıklıkta öldürülmesi için iyileştirilmiş kullanımı, uygulamalar için kısmi ekran kaydı, önce açmaya gerek kalmadan uygulamalar arasında içerik taşıma yeteneği, daha hızlı çoklu görev için uygulama çiftlerini kaydetme gibi birçok yeni özellik ve kolaylık getirecek. ve kilit ekranını özelleştirmek için daha fazla seçenek.

telefon-1