Sonic the Hedgehog ortak yaratıcısı Yuji Naka, içeriden öğrenenlerin ticaretinden resmen hapis cezasına çarptırıldı ve iki buçuk yıl hapis yatması bekleniyor. Ayrıca Naka, biri 17.800 $ ve ek olarak 1.2 milyon $ olmak üzere iki para cezası aldı. Naka’nın savunma ekibi, Naka’nın “yanlışlıkla kendisi ile son derece alakasız bilgiler gördüğünü” iddia ederek cezasının ertelenmesini ve para cezalarının düşürülmesini hedefliyor. [his] iş,” Japon haber sitesi tarafından bildirildiği gibi Abema Times (aracılığıyla VGC).

Naka için nihai kararın 7 Temmuz’da verilmesi bekleniyor ve savcılar, Balan Wonderworld direktörünün suçlu olduğunu kabul ettiği suçlardan dolayı “pişmanlık belirtisi göstermediğini” iddia ediyor. Square Enix’te içeriden bilgi ticareti yapıldığına dair raporların halka açılmasının ardından Naka, ilk olarak Kasım 2022’de tutuklandı. Stüdyonun katılımından önce Square Enix için bir Dragon Quest mobil oyunu üretmekle görevli Japon geliştirici Aiming’de yaklaşık 20.000 $’lık hisse satın almakla suçlandı. halka açıldı.

Naka, stüdyonun Final Fantasy VII: The First Soldier üzerindeki çalışması resmi olarak ortaya çıkmadan önce, mobil geliştirici ATeam’de 1 milyon dolardan fazla değere sahip hisse satın aldığına dair yeni iddialar ortaya çıktığında, geçen yıl Aralık ayında yeniden tutuklanacaktı. Daha sonra içeriden bilgi ticareti suçlarından resmen suçlanacak ve bu satışlardan 146.000 $ eşdeğerini netleştirmekle suçlanacaktı. Diğer birkaç eski Square Enix çalışanı da plana dahil olmakla suçlandı.

Naka ilk olarak 2018’de Square Enix’e katıldı ve Balan Wonderworld üzerinde çalışmaya başladı, ancak oyun hem eleştirmenlerden hem de oyunculardan sert eleştiriler alarak yayınlandıktan sonra, daha sonra 2021’de Square Enix’ten ayrıldı ve ardından 2022’de şirkete dava açtı. oyunun bitmemiş bir durumda piyasaya sürüldüğü ve piyasaya sürülmesinden altı ay önce yönetmenlikten çıkarıldığı.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1