Bugün Computex sırasında, Hollandalı yarı iletken devi NXP i.MX 91’i duyurduendüstriyel, medikal, tüketici ve IoT kullanım örnekleri için i.MX 9 serisi uygulama işlemcilerinin en son işlemcisi.

NXP Secure Connected Edge başkan yardımcısı ve genel müdürü Rafael Sotomayor açılış konuşmasında yeni işlemci hakkında bazı ayrıntılar verdi. Özellikler arasında gerçek zamanlı kontrol için 800 MHz Cortex-M7 chi8p ve ağ yönetimi için Cortex-M33 ile zamana duyarlı ağ iletişimi ve endüstriyel protokoller için entegre Gbps desteği bulunur. NPX’in EdgeLock Secure Enclave’i tarafından korunur ve işlevsel güvenlik yazılımı kitaplıklarına sahiptir.

i.MX 91 için bir kullanım örneği akıllı fabrikalardır. i.MX 91, NPX’in akıllı fabrikalar için endüstriyel platformunun kalbinde yer alır ve EdgeLock’u, diğer cihazları, NXP’nin PF5020’sini (şirketin yüksek performanslı ve endüstriyel uygulamalar için çok kanallı cihazı) ve NXP’nin N-Afe ön ucunu birbirine bağlar. sensörleri ve aktüatörleri çalıştıran.

iMX 91’in nasıl kullanılabileceğine bir başka örnek de akıllı evler. i.MX/MCU ailesi, akıllı ev cihazlarının birbirleriyle iletişim kurmasına yardımcı olmak için tasarlanmış bağlantı standardı olan Matter’a radyoları entegre etmek için NXP’nin yekpare üç radyolu IW612’si ile birleştirilebilir.

i.MX 91 ailesi, NXP’lerin bir parçasıdır ürün ömrü programı, otomotiv, telekom ve medikal segmentleri için geliştirilmiş özel katılımcı ürünler ile minimum 15 yıl süreyle nitelikli ürünlerin en az 10 yıl süreyle kullanılabilir olmasını sağlar. i.MX 91, Arm Cortex-A55 işlemci çekirdeklerini birleştirir ve EdgeLock Secure Enclave ile entegredir.genel-24