minecraft silahlar ve ateşli silahlar, Mojang’ın gözden geçirilmiş kullanıcı politikaları uyarınca yasaklanacak gibi görünüyor; bu, popüler bina oyunu için mevcut yetişkin içerik kurallarına “silahlara ve ateşli silahlara yapılan tüm atıfların uyumlu olmadığını” belirtiyor gibi görünüyor. Popüler bir Minecraft sunucusu olan GTM veya “Grand Theft Minecraft”ın, Mojang’dan özel oyunlarında yer alan silahları kaldırması veya yeniden tasarlaması gerektiğini belirten bir bildirim aldığı iddia ediliyor. Gerçekçi görünen silahlara izin veren ve gerçek dünyadaki muadillerine benzer isimlere sahip Minecraft özelleştirmeleri, Mojang’ın mevcut kullanıcı politikalarının temel endişesi gibi görünüyor.

Grand Theft Minecraft, Minecraft’ın Uygulama Ekibinden geldiğini iddia ettiği bir e-posta paylaşıyor ve kullanıcılardan çeşitli raporlar aldıktan sonra GTM sunucularının araştırıldığını ve Minecraft’ın kullanıcı politikalarıyla “uygun olmayan” öğeler içerdiğinin tespit edildiğini açıklıyor.

E-postada “Mojang liderliğinden gelen yakın tarihli bir yönerge, ticari kullanım sunucuları için Yetişkin İçeriği gereksinimimiz kapsamında silahların ve silahların uyumlu olmayan özellikler olarak kabul edildiğini belirledi” diyor. “Silahlara ve ateşli silahlara yapılan tüm atıflar uyumlu değildir. Uyumluluğa ulaşmak için bu tür örnekler kaldırılmalıdır.”

Grand Theft Minecraft operatörleri, Minecraft Uygulama Ekibine “silah sunucularının EULA kapsamında çalışmasına yıllardır izin verildiğini” ve “Minecraft’ın kendisinde bombalar (TNT), silah gücü, intihar bombacıları (Creepers) olduğunu” yazarak yanıt verdiklerini iddia ediyor. ), tatar yayları (çoğu yargı alanında ‘ateşli silah’ olarak kabul edilir), kılıçlar vb.”

GTM ekibi ayrıca, geliştiriciye “önce bizi hedefleyerek başlamanın haksızlık” olduğunu söyleyen “Minecraft pazarındaki ateşli silahlar içeren Mojang tarafından onaylanan sunucular ve Mojang tarafından onaylanan ‘DLC’ler'”den alıntı yapıyor.

Görünüşe göre Minecraft Uygulama Ekibi, “silahlara” izin verildiğini ve uyumluluk sorununun yalnızca “silahlar ve ateşli silahlar” ile bağlantılı olduğunu açıklayarak yanıt veriyor. Uygulama Ekibi ayrıca sözde, diğer sunucularla ilgili olarak, “daha fazla rapor aldıkça bu sunucularda uygulanacağını ve tüm sunucularda aynı şekilde hareket edeceğini” söylüyor.

GTM, iddia edilen yanıtında, sunucularındaki silahların ve ateşli silahların görsel tasarımlarının ayarlanmasını, gerçek hayattaki silahlardan ayırt edilebilmesi için oyuncak veya Airsoft silahları tarzında turuncu bir uç eklenmesini öneriyor. Ancak GTM, bu değişikliklere rağmen Minecraft Uygulama Ekibinin, GTM’deki silahların onları gerçek dünyadaki benzerleriyle ilişkilendirebilecek isimleri olduğundan, uyumsuzluk sorununun devam edeceği konusunda ısrar ettiğini iddia ediyor.

Uygulama Ekibi, “Minecraft’ın EULA’sına tam uyum sağlamak için sunucunun ateşli silahların adlarını değiştirmesi gerekiyor” diyor. “Sunucuda, ateşli silahların hala ‘saldırı tüfeği’ ve ‘keskin nişancı tüfeği’ olarak adlandırıldığını ve diğer isimlerin gerçek hayattaki ateşli silahlarla ilişkilendirildiğini gördük. Bu nedenle ve ateşli silahlar hala gerçek hayattaki silahlar gibi göründüğü için, bu sorunu uygulamalıyız.”

GTM, sunucusundaki tüm silahları yeniden adlandırarak başlayacağını ve Minecraft politikalarına uymak için daha fazla işlem yapılması gerekirse ateşli silahlara turuncu ‘oyuncak tabanca’ uçlarını da ekleyeceğini, hatta yeniden tasarlayacağını söylüyor. tamamen daha çok “fantezi patlayıcıları” gibi görünmek için.

“Diğer sunuculardaki en sevdiğiniz oyunların çoğu, silahlarla ilgili olabilir, silinebilir veya ‘piçleşerek’ daha da kötü bir şeye dönüşebilir, bu yüzden hepinizi buna karşı savaşmaya teşvik ediyorum.” diyor.

PCGamesN, bu iddia edilen yasak hakkında yorum yapmak için Mojang ve Minecraft Uygulama Ekibi ile iletişime geçti ve bu hikayeyi daha fazla bilgi ile güncelleyecektir.

Bu arada, kendinize mümkün olan en iyi dünyayı vermek için en iyi Minecraft tohumlarına veya engebeli dünyanızı taze ve canlı hissettirmek için en iyi Minecraft modlarına göz atın. Minecraft elmasını nerede bulacağınızı da bilmek isteyebilirsiniz, böylece mutlak en iyi teçhizatı bir araya getirebilirsiniz.oyun-2