iPhone 15 Pro Max’in periskop kameralı ilk Apple iPhone olacağı aktarılıyor. Yeni bileşen nedeniyle bir fiyat artışından kaçınmak için Apple, orijinal iPhone’daki diğer eski özellikleri koruyabilir. Bu bağlamda, bu nedenle yeni bir rapor, Apple’ın yaklaşmakta olan iPhone 15 Pro Max’te ekranı ve ana kamerayı elinde tutacağını tahmin ediyor.

Apple yeni yenilikler yerine duraksadı mı?

Güvenilir biri muhbir iPhone üreticisine göre iPhone 15 Pro Max, önceki modelle aynı ekranı ve birincil kamera sensörünü kullanabilir. Leaker Revegnus, 6.7 inçlik OLED ekranın mevcut neslinin, iPhone 14 Pro Max’te de bulunabilen Samsung yapımı bir M12 panel olduğundan bahsediyor (inceleme). Verdiği bilgiye göre aynı ekran bu yılki iPhone amiral gemisi modelinde de kullanılacak.

Apple iPhone 15 Pro Max’teki yenilikler neler?

Ancak yine de ekranı etkileyen bazı küçük ön uç değişiklikleri olabilir. iPhone 15 Pro Max’in çerçevelerinin küçültüleceğine inanılıyor, bu da genel olarak biraz daha dar ve daha kısa bir gövdeye yol açmalı. Aynı zamanda, iOS telefon daha sağlam bir titanyum gövdeye, bir USB Type-C bağlantı noktasına ve önceki sessize alma düğmesinin yerini alan programlanabilir bir eylem düğmesine sahip olabilir.

iPhone 15 Pro Max’in bir periskop kamera ile geleceği söylense de kaynak, birincil 48MP sensörünün değişmeden kalacağını da tahmin ediyor. Başka bir deyişle Apple, Pro serisi için ana sensörü düzenli olarak güncellemek yerine Sony’nin IMX803 görüntü sensörünü bir yıl daha kullanmaya devam edecekti.

Apple iPhone 15 Pro'nun olası dokunma düğmelerinin görüntüsünü oluşturun

Yeni eylem düğmesiyle iddia edilen bir Apple iPhone 15 Pro oluşturma. / © Chenwen 1987

Aynı şey, kameradaki periskop optiğinden vazgeçecek olsa da, aynı 6.1 inçlik ekranı Dinamik Ada kesimiyle koruyan daha küçük iPhone 15 Pro modelinde de olabilir. İkincisi, görünüşe göre yalnızca 2024 için Apple iPhone 16 Pro’da bulunacak.

Gayri resmi olarak, Apple’ın bu yıl Eylül ayında iPhone 15 serisini duyurması bekleniyor. Tüm seri, Cupertino’nun önümüzdeki hafta WWDC23 geliştirici konferansında açıklayacağı iOS 17 tarafından destekleniyor.

İlk Apple iPhone 15 Pro Max teknik özelliklerini ve özelliklerini okuduğunuzda, bunun iPhone 14 Pro’dan yükseltmeye değer olduğunu düşünüyor musunuz? Lütfen cevaplarınızı yorumlarda bize bildirin.

genel-27