Dijital çağın ne zaman olduğundan emin değilim başladıama eminim ki biz Tümü yaşamak içinde Bugün. Çoğumuz cep bilgisayarlarını bazı biçimlerde taşıyoruz. piyasadaki en iyi akıllı telefonlar ve neredeyse ölümcül çevrimiçi.

Bunun kesinlikle avantajları olsa da, son yıllarda yapay zekanın yükselişi sayesinde daha da fazla ilgi toplayan en büyük dezavantajlardan biri dezenformasyondur. Küçük bir şaka veya beyaz bir yalan olarak başlayan şey, çevrimiçi ortamda savaşılması son derece zor olan kendi başına bir canavara dönüşebilir.

Ama biz insanlar, bir şeyleri düzenlemekte iyiyizdir! Dolayısıyla AB gibi kurumlar, sosyal medya platformları gibi özellikle dezenformasyona karşı savunmasız olanlar için bir özdenetim aracı olarak dezenformasyona karşı Uygulama İlkeleri gibi şeylerle devreye girdi.

Ama bunlardan biri olduğunda ne olur? en büyük Twitter gibi oyuncular anlaşmadan tamamen ayrılıyor mu?

Olağanüstü AB komisyon üyesi Thierry Breton’dan “Kaçabilirsin ama saklanamazsın” diyen bir Tweet aldınız. Bahsedilen Tweet ilk olarak tarafından fark edildi TechCrunch ve Twitter resmi olarak Pakttan kaçmış olsa bile, bunun ona karşı yükümlülüklerini ortadan kaldırmadığını söylemeye hizmet ediyor.

Gibi etkileşim Ayrıntılar, bu hikayenin önemli bir parçası, Twitter’ın geçen yıl Musk’ın devralmasından önce AB anlaşmasını imzalamış olmasıdır. Ama olay şu: AB sizi anlaşmaya katılmaya zorlayamazken, anlaşmadan ayrıldığınız için sizi cezalandırabilir.

Bu, ihlaller için Twitter’ın küresel yıllık cirosunun %10’una kadar ve anlaşmaya bağlı kalmamak için tekrarlanan durumlar için ek %20’ye varan para cezalarına yol açabilir. Ve görünüşe bakılırsa, Bay Breton kesinlikle bu cezaları Twitter’ın olası geleceğinin bir parçası olarak görüyor.

Tabii ki, henüz hiçbir şey nihai değil. Twitter’ın en büyük çevrimiçi platformlardan biri olduğu ve anlaşmadan ilk çıkan olduğu göz önüne alındığında, işlerin nasıl yürüdüğünü görmek ilginç olacak. Şu an itibariyle Musk durum hakkında yorum yapmadı, ancak onun bu konudaki motivasyonunu da duymak için can atıyoruz.

telefon-1