Dürbünü ve Kaufman’ın saha rehberinin bir kopyasını almak, artık neyin ne olduğunu takip etmenin modası geçmiş bir yolu. kuşlar arka bahçenizi ziyaret etti. bu Bird Buddy yapay zeka ve kamera kullanıyor kuşların yakın plan çekimlerini tespit edip doğrudan akıllı telefonunuza iletmek için ve şirket artık tekliflerini genişletiyor akıllı bir sinek kuşu besleyici ile ve hem en pis hem de en susamış kuşları bahçenize çekmesi gereken akıllı bir kuş banyosu.

2020’de Kickstarter aracılığıyla çıkış yapan Bird Buddy, entegre bir kameraya sahip bir besleyici ile kuş gözlemciliğini modernize etme sözü verdi. ziyafet çekmek için uğrayan kuşların görüntülerini otomatik olarak yakalayınonları buluta kaydedin, böylece görüntüler bir mobil cihazdan kolayca erişilebilir ve hatta kullanıcıların AI kullanarak kesin türleri belirlemesine yardımcı olur. Bird Buddy’nin 200 $’lık fiyat etiketi yüksek gibi görünse de, aslında yüksek kaliteli bir dürbünden veya kuş gözlemcilerinin gördüklerini belgelemek için güvendikleri dev kamera lenslerinden çok daha ucuz.

Orijinal Bird Buddy, HD video özelliklerine ve 120 derecelik bir görüş alanına sahip entegre bir 5MP kamera modülüne sahipti ve kuşları, kuş tohumu ve su zulasıyla kamerada görünmeleri için cezbetti. Haftada birkaç kez doldurulması gereken yeniden şarj edilebilir bir pille veya besleyicinin üzerine oturan isteğe bağlı bir solar şarj aksesuarıyla çalışıyordu.

Bird Buddy Kamera Donanımlı Akıllı Sinek Kuşu Besleyici, Kuş Banyosu Tanıtıyor başlıklı makale için resim

resim: Kuş Dostum

Bu yılın başlarında CES 2023’te Bird Buddy, kendilerini çeken şekerli nektar için yerleşik bir rezervuara sahip sinek kuşu besleyici işlevi gören yeni bir sürümü tanıttı ve şirket, Kickstarter’daki son resmi lansmanının bir parçası olarak ayrıca bir Sıcak yaz aylarında kuşlar için potansiyel olarak daha da güçlü bir yem olabilecek kuş banyosu.

Bird Buddy Kamera Donanımlı Akıllı Sinek Kuşu Besleyici, Kuş Banyosu Tanıtıyor başlıklı makale için resim

resim: Kuş Dostum

en eski destekçileri Kickstarter kitlesel fonlama kampanyası Yeni Smart Hummingbird Feeder’ı 174 $’a (tam fiyatının 235 $’a yakın olması bekleniyor) veya Smart Bird Bath’ı 184 $’a ( Kickstarter’da zar atmamayı seçenler için tam MSRP 249 $ olacak). Bununla birlikte, Bird Buddy kamera modülü muhafazalar arasında kolayca değiştirilebildiğinden, kullanıcılar her iki yeni eklentiyi de tercih edebilirler. 259 $ (349 $ tam MSRP) karşılığında ikisi arasında gidip gelen tek bir kamera. Alternatif olarak, yapabilirler bir Conservation Hero Paketine 469 $ (tam MSRP $ 719) düşürün, her iki muhafazayı, iki kamerayı ve bağımsız montaj direkleri dahil bir dizi başka aksesuarı içerir.

Herhangi bir kitlesel fonlama ürününde olduğu gibi, onu desteklemeyi seçenler için her zaman bir miktar risk vardır – tüketiciden ürün ortaya çıkmadan parayı ön ödemesini istemenin tüm amacı budur. Ancak bu durumda Bird Buddy, bu yaklaşımı kullanarak ürününü pazara başarılı bir şekilde sunmuştur ve üretim ve sevkiyatın zorluklarını ve lojistiğini aşmanın zorluklarını çoktan aşmıştır. Şirketi desteklemekle kesinlikle daha az risk vardır. en son eklemeler, ancak gecikmelere veya bunlardan herhangi birinin aslında gün ışığını görmemesine hazırlıklı olmak iyi bir fikirdir.genel-7