Hindistan’ın en tanınmış medya markaları arasında sayılan Shemaroo Entertainment, blockchain endüstrisinin Hindistan’ın geniş ve çeşitli medya ve eğlence sektörünü modernize etme yollarını keşfetmekle ilgileniyor. Bu doğrultuda Mumbai merkezli şirket, 2 Mayıs Salı günü çevre dostu Near blockchain’i yöneten Near Foundation ile bir ortaklık duyurdu. Bu ortaklığın amacı, Hindistan’ın eğlence sektörüne değişmezlik, şeffaflık ve ademi merkeziyet getirmek. ve medya alanı. Blockchain teknolojisi, hem Hindistan hükümetinin hem de buradaki endüstri oyuncularının potansiyel kullanım durumları hakkında merak uyandırdı.

Anlaşmalarının bir parçası olarak Shemaroo, Near blockchain altyapısı ve akıllı sözleşme yetenekleri tarafından desteklenen bir Web3 inovasyon hücresi başlatacak.

“Blockchain teknolojisinin yeni olasılıkların kilidini açma ve endüstri için yeni gelir akışları yaratma potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz. Shemaroo CEO’su Hiren Gada yaptığı açıklamada, Near’ın Blockchain İşletim Sistemi (BOS) haline gelmesiyle birlikte, Web3’ü daha hızlı benimsememizi ve projeler için pazara sunma süresini kısaltmamızı da çok kolaylaştırıyor” dedi.

İçerik dağıtımı, izleyici katılımı, hak yönetimi ve içerik tüketimini daha uygun maliyetli hale getirme, Shemaroo’nun blockchain çözümlerini başlatmak istediği en önemli açılardan.

Şubat 2021’de kurulan Near Foundation’ın genel merkezi İsviçre’nin Zug kentindedir. Hükümet dışı, kar amacı gütmeyen kuruluş, Near blok zincirinin finansmanını, ekosistem gelişimini ve temel yönetişimini denetler.

Near Foundation için bu ortaklık, Amazon Prime Video, Netflix ve YouTube gibi diğerlerinin yanı sıra halihazırda Shemaroo ile şu veya bu şekilde ortaklıklar içinde olan içerik devleri tarafından teşhir ediliyor.

“Medya ve eğlence endüstrisinde blockchain teknolojisinin potansiyelini keşfetmek için Shemaroo Entertainment ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. Near Foundation CEO’su Marieke Flament, “Şirketin içerik dağıtımı için ortakları, kitlesel bir kitleye Near büyük bir teşhir olanağı sağlıyor” dedi.

Ancak bu, Shemaroo’nun Hindistan’da Web3 alanıyla ilk kez uğraşması değil.

Bu yılın Şubat ayında eğlence markası, Virtasy.io adlı bir NFT pazar yeri başlatmak için Polygon ile ortaklık kurdu. Bu platform Bollywood temalı olacak ve hayranları en sevdikleri sanatçılar, aktörler ve filmlerle buluşturacak.

Aslında, geçen yıl Shemaroo, Decentraland’da bir metaverse sinema deneyimi başlattı.


Vivo X90 Pro nihayet Hindistan’da görücüye çıktı, ancak şirketin 2023 için amiral gemisi akıllı telefonu selefine göre yeterli yükseltme ile donatılmış mı? Bunu ve daha fazlasını Gadgets 360 podcast’i Orbital’de tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8