Moskvich otomobil fabrikasının genel müdürü Dmitry Pronin, RIA Novosti ile yaptığı röportajda, yakın gelecekte Moskvich 3 alıcılarına Comfort adlı yeni bir paket sunulacağını doğruladı.

Fabrikanın ana önceliklerinden, gelecek planlarından ve yeni ürünlerden bahsetti. Bir noktada, eksik ısıtma sistemi ve dört tekerlekten çekiş ile Moskvich 3’ün yeni donanım seviyeleri hakkında sorular soruldu.

Bayilerden, müşterilerden her gün geri bildirim alıyoruz, sosyal ağları ve medyayı okuyoruz, ısıtma hakkında bile. Moskvich 3 bu işlevlere standart olarak sahip değildir, ancak yakın gelecekte başka bir paketi piyasaya sürmeyi planlıyoruz – örneğin ısıtmalı koltuklar, 10,25 inç dijital gösterge paneli, elektrikli katlanır yan aynalar ve yanı sıra ek sürücü destek sistemleri.


Dmitry ProninAynı röportajda Dmitry Pronin, yeni Moskvich 6 sedan’ın seri üretiminin Temmuz-Ağustos 2023’te başlamasının planlandığını ve satışların Eylül ayında başlayacağını söyledi.

Ayrıca, genel olarak, yeniden canlanan markanın otomobil fiyatlarının rakiplere göre fazlasıyla cazip olduğunu, ancak gelecekte büyümelerinin kaçınılmaz olduğunu da kaydetti.

Ayrıca Dmitry Pronin, tesisin neredeyse sıfırdan ve altı aydan kısa bir sürede üretime başladığını, bunun bir rekor olduğunu, Renault’nun ise Rusya’dan çekildikten sonra hiçbir şey bırakmadığını söyledi.genel-22