Hızlı. Bu acımasız. Bir hata yaparsanız, muhtemelen gidonun üzerinden uçarsınız. Ancak 2019’da Steam’i vuran bisiklet temelli roguelike oyunu Descenders’ta tatlı noktayı yakalayın ve rahatlamanın merkezine rahatlatıcı, zen yolculuğuna dönüşür. Milyonlarca oyuncuyu bir araya toplayan büyük çıkış yapan PCGamesN, şimdi Descenders’ın devamı için özel bir fırsata sahip. Başlangıçta No More Robots yayıncısına “Spelunky on bikes” olarak sunuldu, lütfen aklınızda bulundurun, Descenders’ın devamı Descenders 2 olarak adlandırılmayacak. No More Robots’un kurucusu Mike Rose bize biraz fikir veriyor.

“Birlikte çalışıyoruz [Descenders dev] Rose, WASD 2023’te canlı yayında yaptığı özel bir röportajda, RageSquid’i yeni bir şey hakkında bilgilendiriyor,” diyor. “Descenders hepimiz için oldukça büyüktü. RageSquid için kendileriyle ne yapacaklarını bilmiyorlar. Onlar sadece üç kişi ve 20 milyon kişi tarafından oynandı ya da onun gibi bir şey.

“Dolayısıyla, Descenders evreninde daha fazlasını yapmak kesinlikle bir süredir aklımızdaydı ve bir süredir bir şey üzerinde çalışıyorlar ve sanırım bunu bu yıl duyuracağız.”

Bununla birlikte, Descenders devam filminin doğası söz konusu olduğunda Rose oldukça esrarengiz – söyleyebileceğimiz kadarıyla, Descenders 2 olarak adlandırılmayacak.

Rose, “Size ne söyleyebileceğimi söyleyeceğim,” diye devam ediyor. “’İki’ sayısı işin içinde değil. Ama bu bir yeniden yapım değil. Descenders’ı hayal edin, ama sonra biri ‘bunu alıp çok ileri gitsek ne olur?’ dedi. Ve olan buydu. Şu anda A, B ve C ile bizimle duyurmak isteyip istemediklerini konuşuyoruz. Yakında, Descenders-y’de bir şeyler olacak. Bunun için çok heyecanlıyım.”

Rose, video oyunu duyurularını düşündüğümde ‘A’, ‘B’ ve ‘C’ ile neyin veya kimin kastedildiğini tam olarak belirleyemese de – büyük video oyunu duyuruları – Aklıma üç isim geliyor: Sony, Microsoft ve Nintendo. Belki de yeni Descenders, PC’nin yanı sıra konsollara da gelebilir.

Yine de RaqeSquid ve No More Robots arasındaki ortaklık güçlü. Rose, “Genel olarak Descenders bizim için her zaman çok özel olmuştur, çünkü o oyunu No More Robots’u kurmadan önce imzaladım,” diyor. “RaqeSquid bana çok güvendi. Bana bu demo ile geldiler ve ‘bisikletlerdeki Spelunky gibi’ dediler. Sonra hiçbir şeye dayanmadan benimle gittiler.”

Mike Rose, WASD 2023’te PCGamesN muhabiri Nat Smith ile röportaj yaptı.

Descenders’ın bisiklet sürmeye odaklanmasını seviyorsanız, diğer bazı harika spor oyunlarına göz atın. Ayrıca, yakında çıkacak en iyi oyunlarla veya PC’de bulunan en rahatlatıcı oyunlarla 2023’ün önüne geçmek isteyebilirsiniz.oyun-2