Epic Games patronu Tim Sweeney, geleneksel reklamcılığın büyük bir hayranı olmadığını ve Fortnite’ta pazarlamanın temalı kozmetikler ve markalı konserler gibi marka işbirlikleri biçimini almasını tercih ettiğini söyledi.

Ile konuşmak DigidaySweeney, “Fortnite’taki en iyi anlar, Fortnite dünyasına giren diğer markalar oldu – moda şirketleri, dünyaya açılan Ferrari, Marvel ve Star Wars crossover’lar.”

Şimdi oynuyor: FortniteFortnite 4. Bölüm 2. Sezon MEGA Sinematik Fragmanı

“Bence marka varlığı, şirketler için meta evrenine dahil olmanın reklamdan çok daha sağlıklı bir yolu. Bir reklamı oynatmak sadece can sıkıcı. Oyuncular bundan nefret ediyor ve bu içerikle pek ilgilenmiyorlar – oysa onlara sürülebilir bir Ferrari verin. ya da giyebilecekleri havalı bir gömlek ve buna bayılıyorlar.”

Fortnite, müzik etkinlikleri, animeler, filmler ve diğer video oyunlarıyla yüksek profilli geçişleriyle bir sıçrama yaptı – bu nedenle, Sweeney’nin markaların ve şirketlerin Fortnite içinde pazarlamaya geleneksel yerine işbirlikçi bir bakış açısıyla yaklaşmasını tercih etmesi mantıklı. billboard reklamları.”

Oyun içi para kazanma fırsatları hakkında konuşan Sweeney ve başkan yardımcısı Saxs Persson temkinli bir tavır aldı. Persson, doğrudan sanal ticaretin ancak oyuncuların ilgi duyabileceği bir şey olması durumunda masada olacağını, ancak “planın bu olmadığını” söyledi.

Sweeney, “Bu, büyük ölçüde ne sattıklarına bağlı. Harika bir deneyim için bilet satıyorsanız, o zaman oyun işinin tüm modeli budur,” dedi. Bununla birlikte, ganimet kutuları veya oynanış avantajları, Sweeney’nin Epic Games’in Fortnite’ta uygulamakla ilgilenmediğini söylediği şeyler.

Sweeney, “Fortnite’ı, mobil oyunları olduğu yere getiren dibe doğru yarışın olmadığı daha iyi bir dünya inşa etmek için bir fırsat olarak görüyoruz” dedi. “Mobil ekosistemdeki temel sorun, kullanıcı edinmenin tamamen reklama dayalı olması ve kazan-kazan ve ganimet kutuları ile en kötü tüketici uygulamalarına sahip şirketlerin tüketiciden en fazla parayı kazanması, böylece reklam için en yüksek tutarı teklif edin. Bu nedenle, en iyi reklamların yönlendirdiği en iyi oyunların tümü gerçekten kötü oyunlardır. Fortnite’ta bu dünyayı pek istemiyoruz.”

Bu, Sweeney’nin ganimet kutularına karşı ilk kez açıkça konuşması değil. Las Vegas’taki DICE 2020 Zirvesi’nde konuştu ve ganimet kutularını kumarla karşılaştırdı ve öğelerin oyunlara dahil edilmesini eleştirdi.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1