Apple TV artık Netflix'in daha ucuz reklam planını destekleyecek: Kullanıcılar için ne anlama geliyor?

ABD merkezli akış devi Netflix Kasım 2022’de reklamları destekleyen daha ucuz planlarını kullanıma sundu. Başlangıçta, bu daha ucuz, reklamlar dahil planlar birden fazla cihazda desteklenmiyordu. Şimdi, Netflix uygulaması için en son güncellemenin şu desteği eklediği bildiriliyor: Apple TV. TechCrunch tarafından hazırlanan bir rapora göre, Netflix uygulamalarını 2.3.0 sürümüne güncelleyen kullanıcılar, Basic with Ads katmanına erişebilecekler. Apple TV HD Ve Elma TV 4K.

Kullanıcılar için ne anlama geliyor?
Video akışı şirketi, reklam destekli katman için tvOS desteğinin artık mevcut olduğunu onayladı. Daha önce, Netflix’in reklam destekli planı Apple’ın medya oynatıcısıyla uyumlu olmadığında, kullanıcılardan reklamsız bir plana geçmelerini veya başka bir cihazda içerik izlemelerini istedi. Artık Apple TV kullanıcıları, daha ucuz olan Reklamlı Temel planına abone olsalar bile Netflix’te içerik akışı gerçekleştirebilecekler.

Reklam planıyla Netflix Basic: Müsaitlik
Netflix’in reklam destekli planı, ABD, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, İtalya, Avustralya, Japonya, Kore, Brezilya, Kanada ve Meksika gibi yalnızca birkaç pazarda mevcuttur. Bu daha ucuz plan henüz Hindistan’da resmiyet kazanmadı. Netflix ayrıca ülkeye daha ucuz abonelik getirmek için herhangi bir plan paylaşmadı.

Ayrıca, Basic with Ads abonelik katmanı, Chromecast, Chromecast Ultra, PlayStation 3 ve Windows için Netflix uygulaması gibi başka cihazları da desteklemez. Bu plan şu tarihlerde de kullanılamıyor: Android Android 6 veya önceki sürümleri çalıştıran cihazlar, iOS 14 veya önceki sürümleri çalıştıran iPhone’lar/iPad’ler ve bazı Blu-ray oynatıcılar ile diğer bazı alıcı kutuları.

Netflix Temel Reklam planıyla: Daha fazla ayrıntı
Yukarıda bahsedildiği gibi, bu plan birden çok cihazda hâlâ kullanılamıyor ve ayrıca daha az sayıda oyunu destekliyor. Bu plandaki reklamlar 15 ila 30 saniye uzunluğundadır ve ortalama olarak saatte dört ila beş dakikalık reklam vardır. Netflix’in Reklamlı Temel planı, daha düşük 720p HD video kalitesini bile destekler. Bu katman, abonelerin aynı anda yalnızca bir cihazdan içerik akışı yapmasına da olanak tanır.

Ayrıca Oku

Apple TV 4K 2022 incelemesi Dikkat çekici derecede hızlı, nefis derecede etkileyici
Apple WWDC 2023, 5 Haziran'da başlıyor Neler bekleniyor ve diğer ayrıntılar

Bunun dışında, lisans kısıtlamaları nedeniyle Netflix’in içerik kataloğunun yaklaşık %5 ila %10’u bu planda kullanılamıyor. Ayrıca, reklam destekli plan, abonelerin çevrimdışı olduklarında içeriği görüntülemelerine de izin vermez.

Netflix Basic with Ads planı: Şirketin bu konuda söyleyecekleri
Netflix Basic with Ads planının tüm eksikliklerine rağmen şirket, yeni katmanın başarısından duyduğu mutluluğu paylaştı. Netflix Başkanı Las Vegas’ta düzenlenen CES 2023’te… Dünya Çapında Reklamcılık, Jeremi Gorman platformda “geniş bir reklamveren yelpazesi” olduğunu söyledi.

Ancak, analitik firması tarafından hazırlanan bir rapor Anten ABD’deki yeni Netflix abonelerinin yalnızca %9’unun daha ucuz plana kaydolduğunu iddia etti. Rapor, şirketin yeni planı başlatmasından neredeyse bir ay sonra yayınlandı.

GN Ödülleri

FacebooktwitterLinkedin
genel-9