Vivo X Fold 2, Nisan ayında piyasaya sürülecek. Şirket, yaklaşmakta olan katlanabilir akıllı telefonunun lansman tarihini henüz onaylamadı. Resmi lansman tarihi duyurusu öncesinde Vivo, X Fold 2’nin tasarımıyla dalga geçmeye başladı. Telefon, geçen yıl Çin’de piyasaya sürülen Vivo X Fold+ üzerinde bazı küçük tasarım değişiklikleri alıyor. Vivo, kırmızı renkli arka panelde dairesel bir kamera modülünü gösteren telefonun arka panelini ortaya çıkardı. Vivo X Fold 2’nin yeni bir kutu açılış videosu, lansmanından önce çevrimiçi olarak ortaya çıktı.

Bir Weibo kullanıcısının sahip olduğu yüklendi Yakında çıkacak olan Vivo katlanabilir telefonun kutu açılış videosu. Video, telefonun tasarımını olası tüm açılardan ortaya koyuyor. Ayrıca, telefonun üçlü kamera kurulumuna ve dairesel muhafazanın içine yerleştirilmiş LED flaşına daha yakından bir bakış sağlar. Telefonun ultra geniş kamerası 16 mm odak uzaklığına sahipken, telefoto kamerası 47 mm’de çekim yapacak.

Telefonun kırmızı arka paneli çift tonlu bir kaplamaya sahiptir. Menteşeye doğru olan alanda, arka panelin üzerinde bir miktar parlak film varmış gibi görünüyor. Ön tarafta, bir ekran içi parmak izi tarayıcı var. Telefonda ayrıca biri kapak ekranının üst orta kısmında ve diğeri katlanabilir ekranın sağ üst köşesinde olmak üzere iki adet delikli delik bulunur.

Video, X Fold 2’nin 120Hz AMOLED ekrana sahip olacağını da ortaya koyuyor. Yaratıcı, menteşe mekanizması hakkında çok fazla detay paylaşmazken, X Fold 2’nin Samsung katlanabilir telefonlarda bulunan Flex modunun kendi versiyonuna sahip olduğu görülüyor. Şirket ayrıca, Apple’ın macOS’unda bulunanlar gibi bir dizi uygulamaya sahip olan katlanabilir ekranın alt kısmında bir dock menüsü de tanıttı.

Vivo, telefonla ilgili başka herhangi bir ayrıntıyı doğrulamadı. Vivo X Fold 2, bir Snapdragon 8 Gen 2 SoC’ye sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Telefon ayrıca 1.318.092 puan topladığı AnTuTu’da görüldü. 12 GB RAM ve 512 GB depolama alanına sahiptir. Telefonun kutudan Android 13 ile çıktığı söyleniyor.

Daha eski sızıntılardan bazıları, Vivo X Fold 2’nin 120Hz yenileme hızına ve 2K çözünürlük desteğine sahip 8 inç E6 AMOLED ekrana sahip olacağını gösteriyor. Üçlü arka kamera kurulumunda, optik görüntü sabitleme (OIS) destekli 50 megapiksel Sony IMX633 sensör, 12 megapiksel Sony IMX663 ultra geniş lens ve 12 megapiksel Sony IMX663 telefoto lens bulunacak. Son olarak, telefon 120W hızlı şarj desteğine sahip 4800mAh bataryaya sahip olabilir.


Realme, Mini Kapsülün Realme C55’in tanımlayıcı özelliği olmasını istemeyebilir, ancak sonunda telefonun en çok konuşulan donanım özelliklerinden biri olacak mı? Bunu Gadgets 360 podcast’i Orbital’de tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8