Pinterest yeni özellikleri duyuruyor: Karışık alışveriş, Premiere Spotlight ve daha fazlası

Pinterest dahil etmeyi denediğini açıkladı. Karıştırma alışveriş özelliğinden başlayarak kolaj içeriğini platformuna aktarıyor. Pinterest’in kolaj oluşturma uygulaması olan Shuffles, geçen yılın Kasım ayında genel kullanıma açıldı. Şirket şimdi Shuffles’ın alışveriş yeteneklerinin Pinterest platformuna entegrasyonunu test ediyor.

Normal pinlerde bulunan tüm alışveriş işlevleri artık Shuffles’a da dahil edilecek. Kullanıcılar, marka, fiyat ve diğer ürün meta verileri gibi ayrıntıları ve ayrıca satın alınabilecek benzer ürünleri görüntülemek için kolajlardaki tek tek kesiklere tıklayabilir.

Pinterest’te karıştırma entegrasyonu
Pinterest’e göre Shuffles, ürünleri keşfetmek için geleneksel yöntemlerden daha etkileşimli ve eğlenceli bir yol sunuyor. Şirket, Gen-Z’nin taze ve alakalı içerik küratörlüğü aracılığıyla modaya uygun ve alışverişe uygun fikirlerden oluşan bir pazar oluşturmaktan sorumlu olduğunu vurguluyor. Pinterest ayrıca, çeşitli pimlerden çok sayıda ürün kesme katmanı içerebilen Shuffles’ın yüksek yoğunluklu doğasının, kullanıcıların ürün ayrıntılarını daha derinden incelemesine ve aynı pimleri içeren diğer Shuffle’larla bağlantı kurmasına olanak sağladığına inanıyor.

Pinterest Premiere Spotlight’ı getiriyor
CEO, “Pinterest’in temel deneyimi, çevrimiçi alışverişi doğal ve eğlenceli hissettiriyor” dedi. Fatura Hazır söz konusu. Platform, alışveriş sürecini basitleştirmeye ve kullanıcıların tercihlerine göre hazırlanmış ürünleri keşfetmeleri için benzersiz yollar sağlamaya kendini adamıştır.

Buna ek olarak, Pinterest “adlı yeni bir reklam özelliği sunma planlarını açıkladı.Pinterest İlk Gösterimi,” markaların arama sonuçlarında öne çıkmasını sağlayacak. Şirkete göre bu özellik, reklamverenlere Pinterest kullanıcılarına farklı bir şekilde ulaşmak için eşsiz bir fırsat sunacak.

Kataloglar için yeni istatistikler
Pinterest, en çok yapılan aramaların %97’sinin markasız olduğunu belirtmiş, bu da kullanıcıların genellikle bir marka adı içermediğini göstermektedir. Bu, markaların keşif aşamasından satın alma kararına geçerken kullanıcılar tarafından keşfedilmesi için bir fırsat sunar. Şirket, markaların alışveriş yapanlarla kısa sürede etkileşime geçmesi için daha fazla yöntem sağlamayı amaçlıyor.

Pinterest, markaların ürünlerini dinamik hale getirmelerini sağlayan Kataloglar özelliği ile ilgili yeni istatistikler yayınladı. Ürün Pinleri tüm kataloğunu platforma yükleyerek. Şirkete göre, dijital kataloglarını entegre ederek veya yükleyerek Pinterest’te varlık gösteren perakendecilerin sayısında %66’lık bir artış oldu. Ek olarak, küresel olarak aktif alışveriş akışlarında yıldan yıla %70’lik bir artış oldu.

GN Ödülleri

FacebooktwitterLinkedin
genel-9