OpenAI, FT ile yeni bir içerik anlaşması imzaladı. Ancak OpenAI’nin söz aldığı ve FT’nin para aldığı basit bir anlaşma yerine, ikisi biraz daha derin bir ekip oluşturuyor. Gelecekte ChaptGPT’de FT.com bağlantılarını görmeye bakın.

Ancak FT-OpenAI bağlantısı bize bir medya şirketinin yakında cebinde birkaç düka daha olacağından biraz daha fazlasını söylüyor. Hayır, bu, Microsoft destekli AI mağazasının eğitim materyallerini yasal risk olmadan alma yeteneğini daha da güçlendirecek ve söz konusu materyalin sağlayıcılarından bazılarına çalışmaları için ödeme yapmaya başlayacak bir başka OpenAI anlaşması.

Her şey yolunda, değil mi? Bir bakıma, ancak bazı yapay zeka şirketlerinin eğitim verileri için ödeme yapmaya başlamasıyla ilgili bir endişe var. sonrasında okyanuslar kadarını tüketirlerse, eğitim merdivenlerini arkalarına çekmek zorunda kalabilirler. Böyle bir durumda onların izinden gitmek isteyebilecek diğer yapay zeka şirketleri, dünyadaki OpenAI’lerin zaten yürüdüğü yolu daha dik ve daha pahalı bulabilir.

Kullanılan malzemeler için adil ödeme görmek istediğiniz ama aynı zamanda yapay zekanın geleceğini zaten zengin olan bir grup şirkete teslim etmediğimizden de emin olmak istediğiniz tuhaf ve can sıkıcı bir durum. Bu sadece oligopolü güçlendirecektir. Ve elbette tüm paralarını ve daha fazlasını haber yapmaya ve yazmaya harcayan medya şirketlerinin adil bir kompozisyona ihtiyacı var. Bahisler bunlar. Bunun hakkında konuşalım!genel-24