1999’dan beri Amazon’dan alışveriş yapıyorum. Son 10 yıldır da Prime üyesiyim. Bu süre zarfında, Amazon alışverişlerimden en iyi şekilde yararlanmak için düzinelerce numara öğrendim. Amazon’un takas programından yararlanmak veya diğer sitelerde ücretsiz teslimat almak için Prime üyeliğimi kullanmak olsun, Amazon’da dolarınızı artırmak için kullanabileceğiniz pek çok basit Amazon hilesi var.

Elbette, Amazon epik fırsatlarıyla tanınır, ancak Tom’s Guide’da fırsat editörü olarak Amazon’un her zaman en iyi fırsatları sunmadığını gördüm. Bu yüzden, tüm Amazon satın alımlarınızda tasarruf etmenize yardımcı olacak en iyi beş Amazon numaramı paylaşıyorum. İpuçlarımın çoğu Amazon Prime üyelerine fayda sağlayacak olsa da, üye olmayanların da yararlanabileceği birkaç tane var.

1. Prime üye avantajlarınızı Amazon dışında kullanın

(İmaj kredisi: Amazon)

Prime üye avantajları yalnızca Amazon.com ile sınırlı değildir. Üyeler ayrıca Whole Foods, dükkân (yeni sekmede açılır), sesli (yeni sekmede açılır)Ve zappos (yeni sekmede açılır). Zappos ve Whole Foods söz konusu olduğunda, üyeler yalnızca Prime üyelerine özel fırsatlardan yararlanabilir. Ancak, kişisel favorim Amazon/GrubHub’ın izniyle geliyor. Prime üyeler alabilir ücretsiz GrubHub Plus yılı (yeni sekmede açılır) (119 dolar değerinde). Mevcut GrubHub Plus üyeleri, mevcut üyeliklerini Amazon’un kuruşuna uzatmak için bu anlaşmadan yararlanabilir.

2. Amazon Outlet/Overstock mağazasından alışveriş yapın

Ön kapının dışındaki Amazon Prime kutuları

(İmaj kredisi: Shutterstock)

Şansınız, bunun farkındasınızdır Amazon Depo Mağazası (yeni sekmede açılır). Ama bir de olduğunu biliyor muydunuz? Amazon Outlet ana sayfası (yeni sekmede açılır). İlki yenilenmiş ve ikinci el cihazlar satarken, Amazon Outlet mağazası fazla stok ve gümrükleme ürünlerini %50’ye varan indirimlerle satın almanıza olanak tanır. Amazon web sitesinin bu az bilinen köşesi, elektronikten modaya kadar her konuda fırsatlar sunar. Unutmayın, bu öğelerin çoğu Amazon’da satılmayan cihazlardır. Ancak, Amazon Outlet mağazasına hızlı bir göz attıktan sonra Adidas, Under Armour, Riedel ve Kenneth Cole gibi birkaç premium markanın fırsatlarını gördüm.

3. Hanehalkı satın alımlarında “Abone Ol ve Tasarruf Et” seçeneğini kullanın

Amazon Abone Ol ve Tasarruf Et

(İmaj kredisi: Amazon)

Tüm Amazon satın alımlarımda %50 tasarruf etmeyi çok istesem de, gerçek şu ki bazen en iyi Amazon fırsatları küçük paketler halinde gelir. Örneğin, Amazon Abone Ol ve Kaydet’i ele alalım. Bu ücretsiz hizmet, düzenli olarak planlanan teslimatları ayarladığınızda size indirim sunar. Ne kadar çok zamanlanmış teslimat ayarlarsanız, o kadar çok tasarruf edersiniz. Bir ila dört teslimat planladığınızda %10’a kadar veya bir teslimatta beş veya daha fazla abonelik planladığınızda %15’e kadar tasarruf edersiniz.

Abone Ol ve Tasarruf Et’i çamaşır deterjanı ve kağıt havlu gibi ev eşyalarında kullanıyorum. Ancak çok çeşitli ürünlerde kullanabilirsiniz. göz attığınızdan emin olun Abone ol ve ana sayfayı kaydet (yeni sekmede açılır) hangi öğelerin uygun olduğunu görmek için. Ek olarak, Amazon’un bir Abone ol ve kuponları kaydet sayfası (yeni sekmede açılır) Abone Ol ve Tasarruf Et ürünlerinde geçerli satış/promosyon kodlarını görebileceğiniz yer.

Profesyonel ipucu: Eşyaların evinize otomatik olarak gönderilmesi fikrinden hoşlanmıyorsanız, ayarlarınızı iki haftada birden altı ayda bire gönderilecek şekilde özelleştirebilirsiniz. Alternatif olarak, Abone Ol ve Tasarruf Et siparişinizi ayarlayabilir, %15 tasarruf elde edebilir ve ardından gelecekteki Abone Ol ve Tasarruf Et siparişlerini iptal edebilirsiniz. Bu şekilde Amazon, gelecekteki öğeler için sizi otomatik olarak göndermez (ve otomatik olarak ücretlendirmez).

4. Eski cihazlarınızı Amazon kredileriyle takas edin

Amazon Takas

(İmaj kredisi: Amazon)

şu anda sahibiyim 3. nesil Amazon Eko Ve 3. nesil Yankı Noktası. Bu yıl bir noktada, Amazon yeni Alexa donanımını tanıttığında muhtemelen bu cihazlardan birini veya her ikisini birden takas edeceğim. Bunu herkes aracılığıyla yapabilir Amazon’un Takas Mağazası (yeni sekmede açılır). Takas ettiğiniz cihaz için bir Amazon kredisi ve belirli Amazon Echo cihazlarında ekstra %25 indirim alacaksınız.

Profesyonel ipucu: Büyük tasarruf etmek istiyorsanız, bu takası istediğiniz Amazon cihazı indirime girdiğinde gerçekleştirebilirsiniz. (Prime Day 2023 siz farkına bile varmadan burada olacak, ipucu, ipucu). Amazon cihazlarına ek olarak, Bluetooth hoparlörler, kulaklıklar ve oyun donanımlarını da takas edebilirsiniz.

5. Her zaman Amazon kuponlarını arayın

Amazon Kupon sayfası

(İmaj kredisi: Amazon)

Her gün, Amazon satın alımlarınızda tasarruf etmek için kullanabileceğiniz sayısız Amazon promosyon kodu vardır. Bazen, kuponlar ödeme sırasında otomatik olarak uygulanacaktır. Diğer zamanlarda, indirimi aldığınızdan emin olmak için kupon kutusunu manuel olarak seçmeniz gerekir. Buradaki püf nokta, dijital kuponları gözden kaçırmanın çok kolay olmasıdır. Mevcut olduğunda, Amazon fiyatının altında küçük bir radyo kutusu göreceksiniz. Kutuyu tıklayın ve kupon kasada uygulanacaktır. Bu çok kolay bir numara, ama gözden kaçırmak da çok kolay.

Tom’s Guide’dan daha fazlasıgenel-26