Bu yıl, katlanabilirler için gerçekten ilginç olacak şekilde şekilleniyor. Sadece birçok Çinli şirket cihazlarını uluslararası piyasaya sürmeye başlamakla kalmıyor, aynı zamanda birçok teknoloji devi de Google, katlanabilir çıkışları için hazırlanıyor. Yine de, Samsung, katlanabilirlerin kralı olmaya devam ediyor ve Koreli teknoloji devi savaşmadan pes etmiyor. Şirketin yaklaşmakta olan katlanabilirleri hakkında zaten biraz bilgimiz var – Galaxy Z Katlama 5 ve Galaxy Z Flip 5 sayesinde bir dizi sızıntı. Şimdi, bazılarıyla tedavi edildikten sonra ikincisinin sorgulanabilir sunumları, bir kavram (ilk olarak Sammobile tarafından ele alınmıştır. özel bir makale) Galaxy Z Fold 5’e ilk kez hayat veriyor.

A YouTuber Samsung’un not defteri tarzı katlanabilir ekranının inandırıcı görünen görüntülerini üretmeyi başardı. Nihai sonuç, Fold 5 hakkında şimdiye kadar bildiklerimizle tutarlı. Yani, tamamen düz katlanmasını sağlayacak su damlası şeklinde bir menteşe mekanizması benimseyecek.

Bu yeni teknolojinin masaya getirdiği tek fayda boşluk olmaması değil. Diğer birçok Çinli katlanabilir ürün gibi, bu yılki Z Katlama ve Z Flip’te de neredeyse algılanamayan kırışıklıklar olacak. Bu, Samsung’un kullanıcıların geçmişte Z serisiyle yaşadığı en az 2 büyük evcil hayvan huysuzluğunu ele alacağı anlamına geliyor.

En azından şu anda bildiklerimize dayanarak çivi çaktığı bir başka yön de tasarımdır. Raporların çoğuna göre, Galaxy Z Fold 5, önceki modelle aynı en boy oranlarını ve aynı kapak ekranı boyutunu koruyacak.

Bizi yanlış anlamayın – Galaxy Z Fold 4 bunlardan biri 2023’te satın alınabilecek en iyi katlanabilir telefonlar. Ancak Oppo gibi diğer üreticilerden de gördüğümüz gibi katlanabilir bir akıllı telefon için daha iyi boyutlar var.telefon-1