Samsung, yakın zamanda, kamera yazılımının ayın yakınlaştırma resimlerini taklit ettiğine dair yaygın raporların ardından biraz eleştirildi, ancak işler çok daha rahatsız edici olabilir. A sınır okuyucu, şirketin yazılımının olduğunu söylemek için Çarşamba günü yazdı. diş eklemek yedi aylık kızlarının fotoğraflarına.

Bu okuyucu, yakın zamanda bir S23 Ultra aldıklarını ve Samsung’un fotoğraf görüntüleme uygulaması Gallery’deki Remaster özelliğini denemeye karar verdiklerini söylüyor. (Telefon için varsayılan fotoğraf uygulamasıdır ve fotoğraf rulonuzu ziyaret ederseniz özellik kameranın içinde bulunur.)

Google Fotoğraflar’ın yaptığı gibi, belirli ayarlamalar ve filtreler öneren, resimlerin bulanıklığını kaldıran ve benzeri bir şey bekliyorlardı. Bunun yerine, solda orijinal görüntü ve sağda “Yeniden Düzenlenmiş” görüntü ile aşağıda görebileceğiniz sonuçları aldılar.

Yani… bu bir tür kabus yakıtı. Elbette, bazı çirkin sümükleri siler (dünyanın bu bebeğin yakın çekime yüzde 100 hazır olmadığını düşünmesine neden olamaz), ama aynı zamanda bebeğin diline bakıyor ve hemen “Ben” e atlıyor gibi görünüyor. Bunun nasıl görünmesi gerektiğini bilin: güzel bir sıra tamamen büyümüş dişler!”

Okuyucu ayrıca bize Remaster özelliğinin kızlarının dilini dişlere dönüştürdüğü bir video gönderdi. bir diğer sadece bir defalık bir aksaklık değilmiş gibi görünmesini sağlayan resim.

Bu örnek kesinlikle daha incelikli, hangisi onu daha da kötüleştiriyor?
Resim: Twitter’da @earcity

Normal bir S22’de Galeri uygulamasının aynı sürümünü kullanarak bu diş çıkarma sorunlarını kendim oluşturamadım. Yarım düzine bebek fotoğrafını yeniden düzenlemeyi denedim (ve hatta güncellenmiş, daha az dişlek olandan bir ekran görüntüsü bile) sonik trailer ) ve bu kullanıcının sahip olduğu gibi bir şey hiç görmedim. Ayrıca bu tür bir sorunu bildiren başka bir kişi bulamadım, bu nedenle neler olup bittiğini kesin olarak söylemek imkansız.

Yorum için Samsung’a ulaştık ancak hemen bir yanıt alamadık.

Samsung’un web sitesi diyor ki Remastering özelliği “resimlerinizin harika görünmesi için gölgeleri ve yansımaları otomatik olarak kaldırır.” Samsung’un Ay’a ayrıntılar ekleyen Sahne İyileştirici özelliğine ilişkin açıklamasının aksine, Samsung’un Yeniden Düzenleyici özelliğine ilişkin açıklaması, “AI” veya “derin öğrenme” hakkında herhangi bir el sallama bile içermiyor. Kulağa, sahip olduğumuz güzelleştirme filtreleri gibi gelmiyor bile. yıllardır telefonlarda görülen, belki, muhtemelen, çok üzücü bir şekilde tekleme yapabilen diş beyazlatıcı filtrelerle. Samsung’un yazdıklarına dayanarak, temel olarak Google Fotoğraflar’ın “Geliştir” özelliğine benzer şekilde poz ayarlarımı değiştirmesini beklerdim.

Peki dişler nereden geliyor?

Okuyucu, ortaya çıkan resmi “bana sorarsanız, sahte bir ay görüntüsünden çok daha rahatsız edici” olarak tanımladı ve ben de biraz katılıyorum – değiştirilmiş ay resimleri, ayın biraz daha iyi resimleri gibi görünüyor, oysa bu, Ay’ın vücut bulmuş hali. rahatsız edici diş tweeti.

Ancak burada bağlamsal bir farklılık olduğunu söyleyeceğim. Belirli bir özelliğiniz varsa, ay sahtekarlığı kamera uygulamasında otomatik olarak gerçekleşir. Burada, yine de açıkça bir yeniden düzenleme istemeniz gerekir (bunu, orijinali olduğu gibi bırakarak atma seçeneğiniz vardır). Ay hikayesi, fotoğraf çekmenin tam olarak ne anlama geldiğine dair tartışmaları ateşledi, oysa bu çoğunlukla sadece çok agresif bir ısırık alan bir düzenleme özelliği hakkında bir hikaye. Samsung yapay zekayı bebekleri sınıflandırmak veya onlara kameradan çıkar çıkmaz diş vermek için kullansaydı, burada çok farklı bir konuşma yapıyor olurduk, ama şimdilik olan bu değil. Ama yine de ona bakmaktan nefret ediyorum.

genel-2