Hala telefonlarını gerçek bir telefon olarak kullanan iPhone kullanıcıları, yakında bu aramaları yapmak için arka plandaki gürültüyü filtreleyebilecek. daha net, iOS 16.4’ün gelişiyle ve V için yeni uygulamalarlaofis benteselli

Apple sessizce bir Ses İzolasyonu özelliğini hayata geçirdi. FaceTime aramaları geçen sene, bu da arka plan gürültüsünün filtrelenmesine yardımcı olarak seslerin duyulmasını sağladı daha net. Etkinleştirmek için, kullanıcıların özelliği uygulamanın Kontrol Merkezindeki bir menüden seçmesi gerekiyordu. Önceden VOIP (IP üzerinden ses) ile sınırlıyken aramalar, şimdi hücresel aramalara da geliyor.

iOS 16.4’ün önümüzdeki hafta içinde tam sürüm olarak yayınlanması planlanıyor. gelecek ile aynı zamana denk gelmek Apple Music Klasik uygulaması. En yeni 16.4 RC (sürüm adayı) sürümü, Salı günü geliştiricilere ve cihazları beta test kullanıcısı olarak listelenen bazı seçkin kullanıcılara yayınlandı. Aramalarda Ses Yalıtımı’na erişim çalışıyor FaceTime’da nasıl yaptığınıza benzer. Bir arama sırasında, kullanıcılar Kontrol Merkezine erişebilir, Mikrofon Moduna dokunabilir ve ardından üç seçenekli listeden Ses İzolasyonu’nu seçebilir. “Geniş Spektrum” olarak adlandırılan diğer seçenek, aslında dinleyicilerin arka planı daha da fazla duymasını sağlar.

Aksi takdirde, iOS birkaç küçük iyileştirme, hata düzeltmesi ve -belki de kısa mesaj atanlar için en önemlisi- 21 yeni emoji getiriyor. Unicode 15. Bunlar gösterilmiş olsa da geçen yılın emoji listesiApple cihazlarına sunulan bu son sürüm, geyik, kaz, denizanası ve eşek gibi birçok yeni hayvanı içeriyor.

Ek özelliklere gelince, 16.4, telefonları Ana Ekranda web uygulamaları için bildirimler içerecek şekilde güncelleyecek ven yanıp sönme veya ışık çarpması algıladığında videoyu otomatik olarak karartan erişilebilirlik ayarı. Fotoğraflar, artık bir iCloud Paylaşılan Fotoğraf Kitaplığı’ndaki yinelenen fotoğrafları ve videoları da algılayacak.

iPhone 14 ve 14 Pro cihazlarında kilitlenme algılama optimizasyonları da dahil olmak üzere birkaç hata düzeltmesi de var. Şirket ayrıca bir sorunu çözeceğini söyledi madde uyumlu termostatlar olur bir Apple Home aygıtıyla eşleştirildiğinde yanıt vermiyor.


Gizmodo’nun tüketici elektroniği seçimlerinden daha fazlasını ister misiniz? için kılavuzlarımıza göz atın. en iyi telefonlar, en iyi dizüstü bilgisayarlar, en iyi kameralar, en iyi televizyonlarVe en iyi tabletler ve e-Okuyucular. Ve bir sonraki büyük şey hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, kılavuzumuza bakın. eiPhone 15 hakkında bildiğimiz her şey.genel-7