Londra sokaklarında yürürken bir anda telefonunuz garip sesler çıkarmaya başlarsa paniğe kapılmayın. Bu sesler Birleşik Krallık hükümetinin yepyeni Acil Durum Uyarıları hizmetinden geliyor olabilir. yakın zamanda tanıtıldı.

Aynen öyle, Birleşik Krallık’ta yerel veya ulusal düzeyde insanların hayatını tehlikeye atan bir olay veya acil durum olduğunda, hizmet ek talimatlarla birlikte telefonunuza siren benzeri yüksek bir ses gönderir. Hizmet sizi şiddetli sel, yangın, acil sağlık durumu, endüstriyel bir olay veya terör saldırısı gibi acil durumlar konusunda uyarıyor olabilir.

Bu uyarıları gönderen yayın sistemi, 4G ve 5G direklerini kullanır ve belirli bir alandaki uyumlu cihazlara doğrudan yayın yapar. Sistem telefon numarası, kimlik veya konum gibi kişisel bilgileri kullanmaz. Uyarılar ücretsizdir ve onları almak için herhangi bir şey yapmanız gerekmez.

Ancak acil durum uyarılarını alabilmek için 4G veya 5G uyumlu bir cihaza ihtiyacınız olacak. Bir iPhone’unuz varsa, uyarıları alabilmesi için iOS 14.5 veya sonraki bir sürümü çalıştırıyor olması ve bir Android telefonunuz veya tabletiniz varsa, Android 11 veya sonraki bir sürümünü çalıştırıyor olması gerekir. Acil durum uyarılarını cihazınızdan kapatarak almamayı seçebilirsiniz, ancak tam anlamıyla hayatınızı kurtarabilecekleri için onları devre dışı bırakmamanız gerektiğini söylemeye gerek yok.

Peki ya 4G veya 5G uyumlu bir cihazınız yoksa? Peki, bu durumda, kontrol etmekten çekinmeyin en iyi Virgin Media telefon fırsatları, en iyi O2 telefon fırsatları ve bPiyasadaki en iyi akıllı telefonlardan bazılarında harika fırsatlar bulabileceğiniz en iyi Vodafone telefon fırsatları makaleleri.telefon-1