Kripto para uzmanları, kısa süre önce yatırımcıları boğa piyasasına “duygusal yatırımlar” yapmamaları konusunda uyardıklarında yanılmadılar. Günlerce kar kaydettikten sonra, Perşembe günü Bitcoin yüzde 3,28’lik bir düşüş kaydetti. Yazma sırasında, dünyanın en yaygın kullanılan kripto para birimi 27.371 $ (kabaca 22.5 lakh Rs) fiyatıyla işlem görüyordu. Bitcoin’in fiyat hareketi, Binance ve Coinbase gibi uluslararası borsalarda da kopyalandı. Son 24 saatte, BTC değerleri dünkü 28.136 $ (kabaca 23 lakh) değerinden 765 $ (yaklaşık 62.947 Rs) düştü.

Etheruem, fiyat merdiveninden aşağı kaymak için Bitcoin’i takip etti. Perşembe günü yüzde 3,92’lik bir kayıpla ETH’nin fiyatı 1.738 dolara (kabaca 1.43 lakh Rs) düştü. Bir gün önce, BTC’den sonra en pahalı ikinci kripto para birimi 1.802 dolardan (kabaca 1.4 lakh Rs) işlem görüyordu.

Gadgets 360’ın kripto fiyat izleyicisi, çoğu kripto para biriminin yanındaki kayıpları yansıtıyordu.

Bunlar, stabilcoinler Tether, USD Coin, Ripple ve Binance USD’nin yanı sıra Cardano, Polygon, Solana ve Polkadot gibi diğer altcoinleri içerir.

Dogecoin ve Shiba Inu gibi her iki meme coin de kayıplar kaydetti.

“SEC’in Coinbase ve Tron kurucusu Justin Sun’a karşı son eylemleri, kripto dünyasında menkul kıymet ihlalleri ve piyasa manipülasyonu hakkında devam eden endişeleri vurgulamaktadır. Bu sorunları ele almak için daha fazla düzenleyici önlem gerekebilir. WazirX Başkan Yardımcısı Rajagopal Menon, Gadgets 360’a verdiği demeçte, yatırımcılar Federal Rezerv’in faiz oranları kararını da bekliyorlar.

SEC, bazı kripto ürünlerinin sınıflandırılması nedeniyle Coinbase’i suçlarken, kripto girişimcisi Justin Sun’a menkul kıymetler kurallarını ihlal ettiği iddiasıyla dava açtı. Her iki davayla ilgili ayrıntılı ayrıntılar henüz açıklanmadı.

Genel kripto piyasası değeri, son 24 saatte yüzde 3,19 düştü. CoinMarketCap. Bu yazının yazıldığı sırada sektör değeri 1,15 trilyon dolardı (kabaca Rs. 94,33,666 crore).

Bugün sadece bir avuç kripto para birimi kar kaydetmeyi başardı. Bunlara Litecoin, Wrapped Bitcoin, Bitcoin Cash ve Flex dahildir.

ABD’deki üç merkezi bankanın çöküşü, son haftalarda yatırımcıları kripto sektörüne doğru itti.

Kripto piyasasının değişken unsuruna rağmen, dünyanın dört bir yanındaki yatırımcılar kriptoya bir yatırım aracı olarak şans vermeye hazır görünüyor.

Paris Blockchain Haftası bu hafta başladı ve etkinliğin üç gün boyunca kripto, blockchain ve Web3 teknolojileriyle ilgili farklı konuları ele alan 10.000’den fazla katılımcı ve 400’den fazla konuşmacıyı görmesi bekleniyor.

Bu arada Polkadot, ilk küresel konferansını Hindistan’a getiriyor. Nisan ayının ilk haftasında Bengaluru’da yapılması planlanan ‘Polkadot Now India konferansının, panel tartışmaları ve etkileşimli atölyeler için birkaç blockchain endüstrisi oyuncusunu bir araya getirmesi bekleniyor.


Yeni piyasaya sürülen Oppo Find N2 Flip, şirketten Hindistan’da piyasaya sürülen ilk katlanabilir. Ancak Samsung Galaxy Z Flip 4 ile rekabet etmek için gerekenlere sahip mi? Bunu Gadgets 360 podcast’i Orbital’de tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.

Kripto para birimi, düzenlenmemiş bir dijital para birimidir, yasal bir ihale değildir ve piyasa risklerine tabidir. Makalede sağlanan bilgiler, finansal tavsiye, ticaret tavsiyesi veya NDTV tarafından sunulan veya onaylanan herhangi bir türde tavsiye veya tavsiye niteliğinde değildir ve bunları teşkil etmez. NDTV, makalede yer alan algılanan herhangi bir tavsiyeye, tahmine veya diğer bilgilere dayanan herhangi bir yatırımdan kaynaklanan herhangi bir kayıptan sorumlu olmayacaktır.

Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8