Henüz 5G’nin potansiyeline yaklaşamadık, ancak China Mobile, bir grup olan Yeni Nesil Mobil Ağlar Birliği (NGMN) tarafından “6G İhtiyaçları ve Tasarım Hususları” başlıklı bir teknik incelemenin yayınlandığını söylüyor. mobil ağ operatörleri. Bu tarafından bildirildi Sürücülerim. Teknik incelemede yer alan lider şirketler arasında China Mobile, Vodafone ve US Cellular yer alıyor. 23’ü cihaz üreticisi ve 13’ü araştırma enstitüsü olmak üzere 53 şirket yayının oluşturulmasına yardımcı oldu.
Tanıtım belgesi, kablosuz şirketlerin 5G’den 6G’ye geçmenin bir yolunu bulmalarına yardımcı olan ihtiyaçlarına odaklanıyor. Daha yapılacak çok iş var ve halk, uzaktan ameliyat, kendi kendine giden arabalar, AR alışverişi ve çok daha fazlası dahil olmak üzere 5G’nin en yüksek hızda yapabileceği şeylerden yararlanamadı.

Rapor, 6G kapasitesinin 5G’den on kat daha büyük olacağını söylese de, 6G hızları, 1 Tbps (saniyede Terabit) kadar hızlı çalışan 5G’nin indirme veri hızlarından 100 kata kadar daha hızlı olabilir. 6G ile gecikme milisaniyeden (saniyenin 1/1000’i) mikrosaniyeye (saniyenin 1/1000000’i) düşer. 6G’yi kullanımda görecek kadar hayatta olup olmayacağınızı merak ediyorsanız, 2030 yılına kadar bu tür ağlar halk tarafından kullanılabilir ve holografik videolar barındırma yetenekleriyle bilinir.

Rapora göre 6G ile fiziksel, sanal ve insan dünyası arasında bir bağlantı olacak. Bazı 6G bağlantıları erken kullanılabilir hale gelse bile, bugün ile 2030 arasında gerçekleşebilecek o kadar çok farklı şey var ki, şu anda tartışılan planların kesinlikle değişikliğe tabi olacağını unutmayın.

Buna göre RCR Kablosuz, Qualcomm, 6G için üst orta bant frekanslarının 7 GHz ila 24 GHz aralığında olmasını beklemektedir. Bu, 5G için orta bandı içeren 2 GHz ila 4 GHz aralığıyla karşılaştırılır. Orta bandın özellikleri, yüksek banttan (mmWave gibi) daha uzağa giden ancak düşük bant kadar uzağa gitmeyen sinyalleri ve düşük banttan daha hızlı olan ancak yüksek bant kadar hızlı olmayan veri hızlarını içerir. Bu nedenle orta bant, kablosuz frekansların Goldilock’ları olarak adlandırılır.
Geçen ay size söylemiştik Güney Kore, diğer birçok ülkenin aklında olan 2030 hedefinden iki yıl önce, 2028’de 6G’yi başlatma hedefi için çalışıyor. Ülke, sorumlu olduğu 5G patentlerinin %25,9’undan bir artış olacak olan 6G patentlerinin önde gelen %30’unu oluşturmayı umuyor. Bu, Güney Kore’yi Çin’den gelen 5G patentlerinin %26,8’inin hemen arkasına koydu.telefon-1