düşüş arasında Kripto para fiyatlarında ve sektördeki birkaç büyük oyuncunun iflasında, günümüzün kripto para birimi şirketleri hiçbir zorlukla karşılaşmıyor. Bununla birlikte, kripto para birimi şirketleri, özellikle uyumlulukla ilgili olanlar olmak üzere günlük yükümlülüklerini gözden kaçırmamalıdır.

Aslında ikisi de durum Ve federal Düzenleyiciler, iddia edilen uyumluluk eksiklikleri nedeniyle kripto para şirketlerine karşı yaptırım davaları açmaya devam ediyor, bu da önemli parasal cezalara ve hatta aşırı durumlarda, tutuklamak şirketlerin kurucularından.

Yetersiz uyumun yarattığı risk, azalma belirtisi göstermiyor. Erken aşamadaki kripto para birimi şirketleri, uyumluluk yükümlülüklerini riske dayalı bir yaklaşımla sürekli olarak değerlendirerek ve özellikle hızlı genişleme dönemlerinde eksiklikleri hızla gidererek ve yeni düzenleyici gelişmeleri dikkatle izleyerek gelecekteki başarı için bir temel oluşturabilir.

Birkaç hükümet düzenleyicisinin farklı ve bazen rekabet eden yaklaşımlar benimsemesiyle kripto para birimi düzenlemesinin karmaşık olmaya devam ettiği bir sır değil.

1. İşletmenizin uyumluluk riskini değerlendirin ve iyi kaynaklara sahip bir uyumluluk işlevi oluşturun

Her şekil ve büyüklükteki kripto para birimi şirketi, şirketin karşı karşıya olduğu uyumluluk risklerinin tarafsız bir değerlendirmesini üstlenmekten fayda sağlayacaktır. Hem şirketler hem de hükümetler için kara para aklamaya karşı küresel uyumluluk standartları yayınlayan bağımsız, hükümetler arası bir organ olan Mali Eylem Görev Gücü (FATF), tavsiye eder Kripto para şirketleri de dahil olmak üzere finansal kurumların uyum konusunda riske dayalı bir yaklaşım benimsemesi.

Bu yaklaşım, bir şirketin ürünlerini, hizmetlerini, iş modelini, müşterilerini, coğrafyasını ve şirkete yönelik en büyük riskleri değerlendirmek ve ardından ele almak için diğer faktörleri dikkate almayı içerir. Bir şirket zaman içinde gelişip büyüdükçe, şirketin gelişen uyumluluk risklerinin önünde kalmasını sağlamak için bu riskler sürekli olarak yeniden değerlendirilmelidir.

Kripto para birimi şirketleri genellikle devlet kurumlarının bir alfabe çorbası tarafından düzenlenir. En yaygın ve iyi bilinen düzenlemelerden bazıları, örneğin şunları içerir:

  • Kayıt ve lisans gereklilikleri. Kripto para birimi şirketlerinin faaliyet gösterebilmeleri için sıklıkla çeşitli devlet düzenleyicilerine kaydolmaları gerekir, ancak şirketler bu gereksinimi her zaman hemen fark etmeyebilir. Örneğin, birçok kripto para borsası veya ATM, gerekli ABD Hazine Bakanlığı’nın Mali Suçları Uygulama Ağı’na para hizmetleri işletmesi olarak kaydolmak. Benzer şekilde, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYSDFS), kripto para birimi şirketlerinin, eğer iş yapmak New York’ta veya New York’ta ikamet edenlerle, muhtemelen fiziksel olarak New York’ta yerleşik olmayan birçok şirketi içerecektir.
  • Kara para aklamayı önleme ve müşteri düzenlemelerinizi öğrenin. Birçok kripto para birimi şirketi, bu şirketlerin katılım sürecinde müşterileri hakkında önemli bilgiler toplamasını gerektiren Müşterini Tanı (KYC) düzenlemelerine uymak zorundadır. Kara para aklamayı önleme (AML) yasaları ayrıca şirketlerin işlemleri izlemesini ve potansiyel olarak şüpheli faaliyetleri bildirmesini gerektirir. Bu yasalar birlikte, suç faaliyetleri ve terörün finansmanı ile mücadele etmek ve ayrıca yaptırım uygulanan kuruluşlar ve bireylerle yapılan işlemleri önlemek için tasarlanmıştır. Bu yasalar geniş çapta bilinmesine rağmen, uygulamada uyum zor olabilir ve kripto para birimi şirketleri olmaya devam ediyor. alıntı iddia edilen AML/KYC uyumluluk başarısızlıkları için.genel-24