Filmler ve oyunlar için Nvidia'nın yapay zeka üzerindeki hakimiyetini gevşetmeye odaklanmak üzere Intel yöneticisinden ayrılıyor

Raja Kodurişirketinde baş mimar bilgi Corp, uzun süredir rakibini gevşetmeyi amaçlayan bir şirket kurmak için ayrılıyor Nvidia Corp’un dijital film ve video oyun pazarlarındaki hakimiyeti.

Ayrılışı Intel CEO’su tarafından açıklanan Koduri Pat Gelsinger Salı günü bir tweet’te Reuters’e, henüz adı açıklanmayan şirketinin yeni bir sözde üretken dalga yaratmayı hedefleyeceğini söyledi. yapay zeka Intel, Advanced Micro yongalarında çalışan araçlar CihazlarApple Inc ve hatta açık kaynaklı RISC-V teknolojisine dayalı gelecekteki yongalar.

Koduri, yeni yazılım araçlarının yalnızca bir metin isteminden yeni görüntüler oluşturabileceğini ve görsel efektler ve video oyunları gibi alanlar için büyük umut vaat edebileceğini söyledi. Ancak genellikle yalnızca Nvidia yongalarında çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

Koduri, ilk çabalarının, film ve oyun sanatçılarının ister PC, Mac, iPad veya başka bir cihaz kullanıyor olsunlar, yazılım koduna derinlemesine dalmak zorunda kalmadan bu AI araçlarını kolayca kullanmalarına olanak tanıyan bir hizmet oluşturmayı hedefleyeceğini söyledi.

Koduri, bu sanatçılar “teknik değiller. Tüm bu şeyler karşısında şaşkına dönüyorlar” dedi.

Advanced Micro Devices ve Apple Inc’in deneyimli bir üyesi olan Koduri, beş yıl önce Intel’e katıldı. O, rakiplerine pazar payını kaybeden şirketin yaklaşımını yeniden düşünmek için çip endüstrisinde yöneticileri içeriden terfi ettirmesiyle tanınan Intel tarafından işe alınan bir yabancı dalgasının parçasıydı.

Ancak yaklaşık iki düzine bilgisayar grafik yongası nesli üzerinde çalışmış olan Koduri, filmlere de uzun süredir ilgi duyuyor. On yıldan fazla bir süre önce, Hindistan’da yeni girişime dahil edilecek olan Makuta Effects adlı bir özel efekt firmasının finansmanına yardım etti ve kuzenlerinden biri geçenlerde Telugu gişe rekorları kıran “RRR”deki çalışmasıyla Oscar kazandı.

Bir dolar rakamı vermeyi reddetmesine rağmen Koduri, yeni girişimi için bir dizi tohum fonu topladığını ve Hindistan’ın yanı sıra Singapur ve Amerika Birleşik Devletleri’nde önemli bir varlığa sahip olacağını söyledi.

Şirketin, RISC-V gibi açık kaynak teknolojisiyle yapılan çipleri desteklemek için yazılım üzerinde çalışacağını söyledi.

“Mevcut olan herhangi bir RISC-V tabanlı veya açık mimari tabanlı donanım, onlara geri bildirimde bulunan ve onları teşvik eden ilk kullanıcı biz olacağız” dedi. “Çünkü yapay zeka bilişimini herkes için gerçekten demokratik hale getirmek için maliyeti önemli ölçüde düşürmemiz gerekiyor.”

GN Ödülleri

FacebooktwitterLinkedin
genel-9