Kodansha tarafından İngilizce tabanlı bir manga okuma uygulaması çıkarmayı planladıklarını duyurdu. Uygulamanın adı K Manga ve şu tarihte piyasaya sürülmesi planlanıyor: 10 Mayıs. Kondasha, uygulamanın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki okuyuculara özel olacağını belirtiyor.

Şu andan itibaren, Kondasha’nın en büyük oyunlarından bazıları da dahil olmak üzere 400’den fazla oyun piyasaya sürülecek. Titan’a Saldırı Ve Denizkabuğundaki hayalet.

Uygulama abonelik bazlı olurken, okuyucular bazı dizilerin bölümlerine sınırlı bir şekilde ücretsiz olarak erişebilecekler.

“K Manga, K Manga orijinal tefrika mangasının en son bölümlerini ve farklı manga başlıklarından oluşan bir koleksiyon içeren Kodansha’nın haftalık ve aylık dergilerini aynı anda ABD ve Japonya’da yayınlamaya çalışacak ve en son hikayeleri diğer rakip ABD hizmetlerinden daha önce kullanıma sunacaktır. dedi şirket.

Kodansha, diğer manga okuma platformlarına gitmeden önce bazı başlıklarının yalnızca hizmetlerinde başlatılacağını söyledi. Açıklanan başlıklardan bazıları şunlardı: EDENS ZERO, Blue Lock, Kız Arkadaş Kiralama, Yedi Ölümcül Günah: Kıyametin Dört ŞövalyesiVe Benimle Oynama, Bayan Nagatoro.

“K Manga ekibi, K Manga platformunda sürekli olarak içerik oluşturmaya ve birçok yepyeni hikayeyi aynı anda Japonya’da dağıtılırken ABD’li okuyuculara sunmaya kendini adamıştır. Proje lideri Yuta Hiraoka, izleyicilerimizin daha önce görülmemiş birçok hikayeyle karşılaşarak, bu hikayelerin hayranı olarak ve ardından bu hikayelerin nasıl popüler hale geldiğini izleyerek K Manga’dan keyif alacaklarını umuyoruz” dedi.

Uygulamanın kahkahası, Kodansha’nın manga pazarında meydana gelen değişikliklere ayak uydurma girişimidir. Bu uygulamanın arkasındaki en büyük etkenlerden biri, Kore merkezli webtoonların başarısıdır. Webtoon’lar zaten anime dizilerine uyarlanmıştır (örneğin, Tanrı’nın kulesi Ve Lise Tanrısı) çevrimiçi okuma ve yayınlamanın fiziksel yayınlara benzer veya daha fazla fayda sağladığını kanıtlamak. Kodansha, son yıllarda odağını dijital bir kitaplığa kaydırmıştı ve bu uygulamayı eklemek, bu geçişte bir başka adım.

Kaynak: Çeşitlilikoyun-4