Jabra’nın yeni giriş seviyesi Elit 4 kulaklık aktif gürültü önleme sunar, ancak yine de bütçe dostu bir fiyat etiketi ile gelirler. 99,99 $ karşılığında tomurcuklar, ANC açıkken 5,5 saat veya kılıfla 22 saat dinleme süresi vaat ediyor.

Neyse ki Jabra, Elite 4 ile bu zayıflıkların her ikisini de gidermiştir. ANC’ye ek olarak, Elite 4 artık birden fazla cihaza aynı anda bağlanmalarına izin veren ve telefonunuz ile dizüstü bilgisayarınız arasında geçiş yapmayı kolaylaştıran Bluetooth çoklu bağlantı noktası ile birlikte gelir. veya ses kaynağınız olarak başka bir cihaz. Şirket ayrıca, Elite 3’ün zaten sunduğu Google Fast Pair özelliğine ek olarak, tomurcuklar ve bir Windows PC arasında daha hızlı eşleştirme için Microsoft Swift Pair desteği ekledi.

Elite 4 kulaklıkları, Elite 3 muadillerine çok benziyor.
Resim: Jabra

Bu yeni özelliklerin dışında, iki nesil arasında değişen pek bir şey yok. Elite 4 kulaklıklar, Elite 3 ile aynı 6 mm hoparlörlerle gelir ve ANC olmadan aynı miktarda pil ömrüne sahiptir: kendi başına yedi saat ve kılıfla 28 saat. Aynı dört mikrofonlu kurulumun yanı sıra toz ve suya karşı sınırlı koruma için IP55 derecesini de paylaşırlar.

Elite 4 ile karıştırılmamalıdır Elit 4 Aktif, Jabra’nın geçen yıl piyasaya sürdüğü. Elite 4 Active’in maliyeti 119,99 dolardan biraz daha fazladır ve daha yüksek bir IP57 derecesi ve ANC açıkken daha iyi pil ömrü dışında benzer özelliklere sahiptir. Bununla birlikte, standart Elite 4’ün aksine, çok noktalı bağlantıdan yoksundurlar.

Jabra Elite 4 dört renkte sunulur: gri, lacivert, leylak ve bej ve satın alınabilir Jabra’nın web sitesinde. Bu tomurcuklar, örneğin Samsung Galaxy Buds 2 Pro veya Apple’ın AirPods Pro’su gibi üst düzey ses özellikleriyle gelmese de, hem ANC hem de çoklu nokta sunan bir çift kulaklık için 99 $ fiyat etiketi ile gerçekten yanlış gidemezsiniz. .genel-2