Amazon Pay, Kredi Geri Ödeme kategorisini güçlendirmek için NPCI Bharat BillPay ile iş birliği yapıyor

Amazon Pay güçlendirmeyi planlıyor. Kredi geri ödeme kategori. Müşteri deneyimini ve güvenliğini artırma çabasının bir parçası olarak, Amazon Pay, Bharat BillPay ile işbirliği yaptı. Şirket, Kredi Geri Ödeme kategorisinin Elektrik ve Belediye Vergisi gibi diğer seçenekler arasında fatura ödeme açısından en üst kategorilerden biri olduğunu iddia ediyor.

Kredi Geri Ödeme kategorisi nedir?
Bu kategori, kredilerini bankalar, mikro finans kurumları ve NBFC’ler aracılığıyla kullanan ve EMI’lerini zamanında ödemek için uygun bir ödeme seçeneğine ihtiyaç duyan müşteriler için bir kredi geri ödeme seçeneği sunar. Ayrıca, müşteriler kredilerinin ön ödemesine EMI kesintilerine ek olarak katkıda bulunabilirler.

Kategori, Bajaj Finance Ltd, Cholamandalam Investment & Finance Company Ltd, dahil olmak üzere 200’den fazla borç verenle kayıtlıdır. HDB Finansal Hizmetler Ltd.Ev Kredisi ve IIFL Finans, diğerleri arasında.

Müşteriler buna erişmek için Amazon Pay bölümünü ziyaret edebilir ve Kredi Geri Ödeme seçeneğine tıklayabilir. Alternatif olarak, Amazon uygulamasının ana ekranında bulunan ‘Faturaları Öde’ seçeneğine tıklayabilir ve ardından EMI’lerini ödemek için Kredi Geri Ödeme seçeneğini seçebilirler.

Ayrıca Oku

RBI, Amazon Pay hereamp39s nedenine 3 Rs crore para cezası verdi
Amazon, Kindle dergisi gazete aboneliklerini kapattı

Amazon Pay’de Kredi Geri Ödemesinden nasıl yararlanılır?
Amazon Pay’de bu kategoriden yararlanmak için müşteriler listeden bankalarını veya NBFC’lerini seçebilir ve kredi hesap numaralarını veya bankanın gerektirdiği diğer herhangi bir girişi girip ‘EMI’yi getir‘ seçenek. Bekleyen krediler/EMI ile ilgili bilgiler görüntülenecek ve müşteriler bundan sonra ödeme yöntemini seçerek ödemeye devam edecektir. Tüm fatura ödeme işlemi onayları Amazon’da anında gerçekleşir. Bununla birlikte, bazı bankalar, işlemin başarıyla tamamlanmasının ardından ödemeyi işlemek ve kabul etmek için önceden tanımlanmış Geri Dönüş Süresini (TAT) zorunlu tutabilir.

Bu gelişmeyi değerlendiren Anuradha AggarwalYöneticisi Kullanıcı Büyümesi ve Amazon Pay Hindistan CMO’su, “Misyonumuz, güvenli, kullanışlı ve ödüllendirici ödeme deneyimleri yaratarak müşteriler için dijital ödemeleri basitleştirmek. Müşterilerin kredilerini geri öderken karşılaştıkları zorluklardan bazıları, güvenli bir dijital ödeme platformunun olmaması ve ödeme seçeneklerinin esnekliğidir. Bharat ile işbirliğimiz Fatura ödeme Kredi Geri Ödeme kategorisini etkinleştirmek ve ölçeklendirmek, yalnızca bu zorluğu etkili bir şekilde ele almakla kalmaz, aynı zamanda deneyimi basitleştirir ve böylece onu Amazon’da hızla büyüyen kategorilerden biri haline getirir. Bu tür müşteri dostu çözümler sunmaya ve Hindistan’daki dijital ödemeler devrimini daha da hızlandırmaya devam edeceğiz.”

Bu ortaklıkta, Noopur ÇaturvediCEO’su NPCI Bharat BillPay Limited (NBBL), “Hem geleneksel borç verenlerden hem de yeni çağ finans kurumlarından kredi kullanan müşteriler için kolay bir Kredi EMI Geri Ödeme çözümü sunmak üzere Amazon Pay ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu işbirliği ile müşteriler, EMI’lerini güvenli bir şekilde ödemek için sorunsuz ve anında ödeme mekanizmasını deneyimleyecek.”

GN Ödülleri

FacebooktwitterLinkedin
genel-9