Geçen yıl tanıtılan, Snapchat’in Aile Merkezi, Snap’in ebeveynlerin çocuklarının hesaplarını kontrol etmesine izin verme yolunda attığı en önemli adımlardan biriydi. Bugün, sosyal uygulama ilan edildi 2022’de aldıklarıyla yetinmeyen ebeveynler için ek denetimler içeren Aile Merkezi’ne daha fazla iyileştirme geliyor.İçerik KontrolleriAile Merkezi’nin en son özelliği, ebeveynlerin çocuklarının izleyebileceği içerik türünü sınırlamasına olanak tanır. Snapchat. Aile Merkezi geçen yıl piyasaya sürüldüğünde bunun mevcut olmaması şaşırtıcı, ama en azından bu özellik nihayet buradaysa.

Özellikle yeni eklenen kontroller, ebeveynlerin çocukları için uygun olmadığını düşündükleri yayıncıların ve içerik oluşturucuların Hikayelerini filtrelemesine olanak tanır. Ya hassas, müstehcen içerik oluşturuyorlar ya da görüşleri ebeveynlerin belirli bir konu hakkında düşündükleriyle çelişiyor. Artık Hikayeleri kimin oluşturduğuna göre filtrelemek mümkün.

Snap’in politikaları, “denetlenmemiş içeriğin viral hale gelmesi”, bu nedenle TikTok’ta veya diğer sosyal ağlarda bulabileceğiniz belirli içeriklerin Snapchat’te geniş çapta paylaşılması daha zordur. Snap’in, içerik oluşturucuların ve Snapchat kullanıcılarının halka açık içeriklerini, Hikayeler’de veya Gündem’de erişime uygun hale gelmeden önce denetlediğinden bahsetmiyorum bile.

Elbette, Family Center’ın en son özelliğinden yararlanmak için çocuğunuzla birlikte bir hesap oluşturmanız gerekir. Aile Merkezi hesabı ücretsizdir ve yalnızca birkaç dakika içinde oluşturulabilir.

İlgili bir haberde Snap, Aile Merkezine daha fazla yeni özellik ekleme planlarını açıkladı. Yaklaşan bu özelliklerden bazıları, Snap’in deneysel sohbet robotu olan My AI üzerine inşa edilecek ve ebeveynlere, çocuklarının My AI kullanımı konusunda daha fazla görünürlük ve kontrol sağlamayı amaçlıyor. Diğer yeni özellikler de yolda olabilir, ancak şu ana kadar bildiğimiz tek şey bunlar.telefon-1