Microsoft şu anda ayakkabı çekme sürecinde yapabileceği her bir ürüne metin üreten yapay zeka. Ve bu aydan itibaren şirket, bu AI özelliklerinin Microsoft’un etik standartlarını karşılamasını sağlamaya kendini adamış bir ekip olmadan AI saldırısına devam edecek. Pazartesi gecesi raporu Platformer’dan.

Microsoft, Etik ve Toplum ekibinin tamamını şirketin yapay zeka sektörü kapsamında rafa kaldırdı. devam eden işten çıkarmalar toplam 10.000 çalışanı etkileyecek, Platformer başına. Şirket, geniş, Microsoft çapında ilkeler kurumsal AI karar verme sürecini yönetmek için. Ancak, bildirildiğine göre, politika ve ürünler arasındaki boşluğu dolduran etik ve toplum görev gücü artık yok.

Gizmodo, haberi doğrulamak için Microsoft’a ulaştı, ancak hemen yanıt alamadı. Platformer’a yaptığı açıklamada şirket şunları yazdı:

Microsoft, yapay zeka ürünlerini ve deneyimlerini güvenli ve sorumlu bir şekilde geliştirmeye kendini adamıştır…Son altı yılda, Sorumlu Yapay Zeka Ofisi’ndeki ürün ekiplerimizde Microsoft’ta hepimizle birlikte sorumlu olan kişilerin sayısını artırdık. AI ilkelerimizi uygulamaya koymamızı sağlamak…Etik ve toplum ekibinin, devam eden sorumlu AI yolculuğumuzda bize yardımcı olmak için yaptığı çığır açan çalışmaları takdir ediyoruz.

Yine de, Microsoft’un verdiği güvencelere rağmen, eski çalışanlar Platformer’a Etik ve Toplum ekibinin sorumluluk ofisindeki büyük fikirleri ürün geliştirme düzeyinde eyleme dönüştürülebilir değişikliklere dönüştürmede kilit bir rol oynadığını söylediler.

Çıkıştan:

Eski bir çalışan, “İnsanlar sorumlu yapay zekanın ofisinden çıkan ilkelere bakıp ‘Bunun nasıl geçerli olduğunu bilmiyorum’ derdi” diyor. “İşimiz onları göstermek ve kuralların olmadığı alanlarda kurallar oluşturmaktı.”

Etik ve Toplum AI ekibinin elendiği sırada, bildirildiğine göre sadece yedi çalışandan oluşuyor. Ancak, daha önce çok daha sağlam olmuştu. ondaEn büyüğü olan grup, çeşitli disiplinlerden (filozoflar dahil) 30 işçiden oluşuyordu. Ekim 2022’de ekip, yeniden yapılanmanın bir parçası olarak yediye indirildi. Bu yeniden düzenlemede, çalışanların çoğu işten çıkarılmadı, bunun yerine başka bir yere kaydırıldı.

Şirketin Yapay Zekadan Sorumlu Başkan Yardımcısı, geri kalan etik ve toplum çalışanlarına, Platformer’a göre ekiplerinin “uzaklaşmadığını”, bunun yerine “gelişmekte olduğunu” söyledi. Ancak yaklaşık beş ay sonra ekip gitti. Çalışanların 6 Mart’ta bir Zoom toplantısında bilgilendirildiği bildirildi.

Microsoft’un (Google ile birlikte Ve hemen hemen her biri teknoloji şirketi under the sun) yapay zeka teknolojisini hızla genişletmek ve içine eklemek için bastırıyor. yapabileceği her ürün sektörü. Geçen ay, şirket gideceğini açıkladı Bing yapay zekasını kelime işlemeye ve hatta belki de Outlook e-postasına sıkıştırın.

Bu arada, ChatGPT destekli AI metin oluşturucusunu arama pazarına getirme telaşı içinde olan Microsoft, şimdiden bazı endişe verici hatalar yaptı. Şirketin chatbot’unun ilk demoları mali hatalarla dolu ve kusurlu tavsiye (Google da çıldırdı). Sonra vardı Bing’in ikinci kişiliği Sy’nin rahatsız edici “kişiliği”dney, şirketin hurdaya çıkarmak zorunda kaldığı kullanıcıları korkuttuktan sonra.

Kabul edildi ki, Etik ve Toplum ekibi hâlâ etraftayken, Microsoft yöneticileri zaten onların endişelerini pek dinlemiyor olabilirdi. Elbette, şirket sonunda yapay zeka destekli duygu tanıma teknolojisinde geri adım attı. Ancak eski çalışanlar, Platformer’a Microsoft’un şirketin endişelerini dile getiren bir notu kısmen görmezden geldiğini söyledi. Bing Resim Oluşturucu (ABD’de henüz mevcut değil) ve sanatçılardan çalma ve sanatçılara zarar verme yolları.

Etik ve Toplum ekibinin, görüntü oluşturucunun, kullanıcıların canlı sanatçıların adlarını bilgi istemi olarak girmesini engelleyebileceği veya çalışmaları aramada ortaya çıkan sanatçıları desteklemek için bir pazar yeri oluşturabileceği de dahil olmak üzere bir hafifletme stratejileri listesi sunduğu bildirildi. Kaynakların Platformer’a verdiği demeçte, bu önerilerin hiçbiri AI aracına dahil edilmedi. Bununla birlikte, Etik ve Toplum tarafından vurgulanan endişeler, kesinlikle şu şekilde ortaya çıktı: çoklu ABD davaları aykırı AI görüntü üretimi satan diğer şirketler son aylarda ortaya çıktı.genel-7