Pazara dönmeye hazırlanan Meizu, sadece geri dönmek değil, liderlerle güreşmek istediğini açıkladı. Daha spesifik olarak, Meizu’nun hedefi Çin akıllı telefon pazarında ilk beşe girmek.

Meizu, Xiaomi'nin yerini mi almak istiyor?  Şirket, üç yıl içinde Çin akıllı telefon pazarının ilk beş lideri arasına girmeyi planlıyor.

Meizu’nun hedefe ulaşmak için üç yılı var. Bu, şu anda Zhejiang Geely Holding Group’a ait olan Xingji Meizu Group’un CEO’su ve Başkanı tarafından kullanılan terimdir.

Counterpoint verilerine dönecek olursak 2022 sonuçlarına göre Vivo, Apple, Oppo, Honor ve Xiaomi Celestial Empire’da pazar liderleriydi. Yani çok büyük ve güçlü oyuncular. Ve Huawei bile sorunlarına rağmen pazarın neredeyse %8’ini elinde tutuyor. Aynı zamanda nicel olarak Çin’de yılda piyasaya sürülen 290 milyon akıllı telefondan bahsediyoruz.

Yani Meizu’nun ilk beşe girmesi için üç yıl içinde yılda yaklaşık 40 milyon cihaz satışına ulaşması gerekiyor ve bu, pazarın bir bütün olarak potansiyel büyümesini ve pazardaki değişiklikleri hesaba katmadan. En iyi beş. Elbette, yaptırımlar uygulanmadan önce Huawei’nin fırladığını zaten gördük, ancak bu, Meizu’nun da aynı şeyi yapacağı anlamına gelmiyor.

Aynı zamanda şirketin planları gerçekten ciddi. Yukarıdakilere ek olarak Meizu, 2023 yılında Çin genelinde 400’den fazla satış sonrası hizmet mağazası ve ayrıca otomobil, cep telefonu ve satış sonrası hizmetleri birleştiren 90 ila 120 çevrimdışı mağaza açmayı planlıyor. Genel olarak Meizu, önümüzdeki üç yıl içinde 1.000 mağaza açma hedefi belirledi.

Hatırlayın, 30 Mart’ta şirket yeni amiral gemisi Meizu 20’yi duyurdu.genel-22