Bu eski bir şakadır – Valve üçe kadar sayamaz. Left 4 Dead, Portal, Dota ve tabii ki Half-Life, hepsi tam devam filmleri ve takipler için eksik bırakıldı. Half-Life 3 özellikle her yerdeki PC oyuncularının boşa çıkan tüm hayalleri ve gerçekleşmemiş heyecanları için bir tür kısayol haline geldi. Ancak Steam’in destek amaçlı FPS oyununun etrafındaki topluluk, bu kez Half-Life Alyx için o kadar iyi görünen ve oynayan tam teşekküllü yeni bir kampanya ile hayran yapımı çarpıcı modlar ve görevler sunmaya devam ettiğinden gösteri bitmedi. Vananın kendisi.

Steam’den ücretsiz olarak indirilebilen Half-Life Alyx: Re-Education, City 17’nin varoşlarındaki bir güvenli eve seyahat ederken aynı adı taşıyan maceracıyı konu alıyor. Treninden zorla indirilen Alyx, terk edilmiş bir okuldan geçmek zorunda. kısa sürede kötüye giden bir görev ve bir sürü fizik tabanlı bulmaca.

Half-Life serisinden bekleyeceğiniz eksiksiz seslendirme, muhteşem görseller ve çevresel hikaye anlatımına odaklanma ile Re-Education, resmi bir Half-Life Alyx DLC’si gibidir. Aksiyon veya atıştan daha fazla keşif ve ambiyans anlatısı içeren, ana hat oyunundan daha yavaş tempolu. Ancak yine de birkaç iyi dövüş bölümü var ve hem Alyx hem de Russell’ın taklitleri yerinde. Aşağıda çalışırken görebilirsiniz.

Başını aşmak Steam Atölyesi Half-Life Alyx: Re-Education’ı şimdi denemek için. Alyx olaylarından ilham alan başka bir Half-Life VR oyunu olan Levitation’ı veya Combine Sivil Korumasının haydut bir üyesine odaklanan sözde Half-Life 2 devam oyunu Entropy Zero’yu da denemek isteyebilirsiniz.

Alternatif olarak, diğer bazı harika VR oyunlarına veya belki de 2023 için en iyi VR başlığına göz atın. Half-Life 3’e ne olduğunu da bilmek isteyebilirsiniz, ancak cesaretiniz kırılmasın – bir gün, bir gün, bu gerçek olacak .oyun-2