Utanç Listesi: Apple'ın Hayatınızı Kötüleştirmesinin 9 Yolu başlıklı makale için resim

Ekran görüntüsü: Thomas Germain

iPhone kullanıcılarının mesajları, Android telefonlara mesaj gönderirken yeşile döner. Her iki kişi de iPhone’da olduğunda, tüm mesajlar mavidir. Bu sadece estetikle ilgili değil.

İki iPhone kullanıcısı iletişim kurduğunda, metinler uçtan uca şifrelenir, bu da daha özel ve çok daha güvenli oldukları anlamına gelir. iPhone’lar Android’lerle metin yazdığında, mesajlar 1992’ye dayanan eski bir protokol olan SMS üzerinden gönderilir. Başka dezavantajlar da vardır, yıllarca bir mesaja ekleyebileceğiniz küçük kalp tepkileri platformlar arasında uyumlu değildi ve gönderilen videolar iPhone ve Android arasında sıkıştırılır ve acınacak derecede düşük kalitede gönderilirdi.

Temel olarak, bu Apple’ın hatası gibi görünüyor. Android’in üreticisi Google, sorunu çözmek istiyor. Google, RCS adı verilen tüm bu sorunları çözecek yeni bir mesajlaşma protokolünü benimsedi. Google yeşil metin sorununu çözmek istiyor Apple ile işbirliği yaparak, ancak Apple görünüşe göre reddediyor. Apple ayrıca Android için bir iMessage uygulaması yapabilir, ancak muhtemelen onu da yapmayacaklardır.

Apple’ın yazılım mühendisliğinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Craig Federighi, bir davada ortaya çıkan bir e-postada, “Android’deki iMessage, [an] iPhone ailelerinin çocuklarına Android telefon vermesinin önündeki engel.” Başka bir Apple çalışanı başka bir yerde “en zor 1 numara” dedi. [reason] Apple evren uygulamasından ayrılmak iMessage’dır… iMessage ciddi bir kilitlenme anlamına gelir.” Başka bir deyişle, bu onların rekabetini ezmekle ilgili.

Bir muhabir Tim Cook’a Apple’ın RCS’yi ne zaman benimseyeceğini sorduğunda, “annene bir iphone al” Sevimli, ama iPhone’un için para ödedin ve mesajların yeşile dönüyor, Android anneninkiler değil. Apple, bir sonraki satın alma işleminizle ilgili seçimlerinizi kontrol etmek için sadık Apple müşterisi olan sizin için hayatı daha da kötüleştiriyor. Yeni bir iPhone’a 1.000 dolar harcamak istemeyen insanlar için de bir damgalama yaratmasının zararı yok.genel-7