Telangana hükümeti, blockchain teknolojisi etrafındaki tartışmaları canlandırmak için Bharat Web3 Derneği ile bir mutabakat zaptı (MoU) imzaladı. Geçen yıl Kasım ayında kurulan Hindistan merkezli kripto savunma organizasyonu, katılımcı üyeler arasında CoinSwitch Kuber ve WazirX gibi kripto oyuncularına sahip. Bu yeni ortaklığın bir parçası olarak Telangana hükümeti, genel blockchain endüstrisinin büyümesini artırmak için Web3 geliştiricileri ve oyuncuları için besleyici bir ekosistem yaratmanın yollarını arıyor.

Girişim, Telangana hükümetinin Bilgi, Teknoloji, Elektronik ve İletişim Departmanı (ITECD) tarafından üstlenildi.

Telangana Hükümeti Baş Sekreteri Jayesh Ranjan ve Telangana eyaleti Gelişen Teknolojiler Direktörü Rama Devi Lanka, bu Mutabakat Zaptı’nın imzalanması için CoinDCX Baş Politika Sorumlusu Kiran Vivekananda ile birlikte hazır bulundu. Bharat Web3 Derneği Direktörü.

“Sandbox, ilgili verilere, kullanıcılara erişimi kolaylaştıracak ve daha da önemlisi, daha fazla katılım ve işbirliğini hızlandırarak Web3 ekosisteminde inovasyonu teşvik edecek düzenleyici değişiklikler konusunda önerilerde bulunacaktır. Lanka resmi bir açıklamada, Telangana’nın Web3 alanında lider olmak için iyi bir konumda olduğunu ve büyümesini ve gelişmesini desteklemeye kararlıyız” dedi.

Telangana hükümeti gerçekten de blok zincirini bir teknoloji olarak keşfetme çabalarını hızlandırıyor. Dağıtılmış defter sistemine dayanan blockchain teknolojisi, kripto para birimleri, NFT’ler ve metaverse gibi Web3 öğeleri için temel desteği sağlar.

Aralık 2021’de Telangana hükümeti, kripto borsası CoinSwitch Kuber ve yenilik yönetimi firması Lomos Labs ile Web3 girişimlerine başarılı olmaları için gerekli yardımı vermek üzere bir ‘Blockchain Accelerator’ planı başlatmak için anlaşmalar imzaladı.

CoinSwitch Kurucu Ortağı ve CEO’su Ashish Singhal, “Bu ortaklığın, bu son teknolojinin tam potansiyelini gerçekleştirme yolunda önemli bir adım olduğuna inanıyoruz ve geliştirilmesinde ve uygulanmasında aktif bir rol oynamayı dört gözle bekliyoruz” dedi. bu yeni Mutabakat Zaptı.

Bharat Web3 Derneği’nin bu ortaklıktaki rolü, Web3 ile ilgili politikaların uygulanmasını kolaylaştırmak için özel bir irtibat noktası belirlemek olacaktır.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde Samsung, Xiaomi, Realme, OnePlus, Oppo ve diğer şirketlerden en son lansmanların ayrıntıları ve haberleri için MWC 2023 merkezimizi ziyaret edin.genel-8