Tüm zamanların en iyi birinci şahıs nişancı oyunlarından biri olan DOOM, iOS ve Android dahil hemen hemen her oyun platformunda kendine yer buldu. Serinin ilk iki oyunu olan DOOM ve DOOM II başarılı oldu. birkaç yıl önce cep telefonuna taşındı. Aslında orijinal oyun 2009’dan beri iOS’ta mevcuttu ancak Android kullanıcıları oyunu oynayabilmek için 10 yıl daha beklemek zorunda kaldı. Birçok akıllı telefon üreticisi özellikle oyun oynamak için tasarlanmış cihazlara yatırım yapmaya başlamış olsa da, bazı oyunlar asla mobil cihazlarda oynanmak üzere tasarlanmamıştır. DOOM 3 bu oyunlardan biri olabilir ya da olmayabilir, oyunlarının mobil sürümünün mümkün olup olmadığını yalnızca geliştiricileri söyleyebilir.

Bildiğimiz şey, Bethesda’nın henüz piyasaya sürüldüğü. mobil cihazlarda başka bir DOOM oyunu ve pek çok kişinin beklediği gibi geleneksel bir birinci şahıs nişancı oyunu değil. Mighty DOOM, Alpha Dog Games tarafından geliştirilen, DOOM animasyon evreninde geçen, yukarıdan aşağıya bir arcade nişancı oyunudur.

Oyuncular, sözde Argent enerjisiyle hayata geçirilen gerçek bir plastik koleksiyon parçası olan Mini Slayer rolünü üstlenirler. Tepeden tırnağa tamamen özelleştirilebilen Mini Slayer, tıpkı DOOM serisindeki büyük kardeşi gibi bir iblis öldürme makinesi.

Oyun, tek dokunuşlu bir kontrol şemasına ve oyuncuların Mini Slayer’larını Mighty DOOM’un seviyelerinde geleceğe adım atarken karşılaştıkları düşmanlara göre özelleştirmelerine olanak tanıyan bir yükseltme sistemine sahiptir.

Efsanevi silahlar, güçlü yetenekler ve yükseltilmiş teçhizat, Mini Slayer’ı Cehennem güçleriyle savaşırken hayatta tutacak şeylerdir. Orijinal DOOM spin-off’unun iOS ve Android’de 21 Mart’ta, ancak yalnızca belirli ülkelerde yayınlanması planlanıyor.

ilgilenenler yapabilir hemen ön kayıt yaptır görünümler, anahtarlar ve oyun içi para birimi içeren ücretsiz Mini Slayer paketini oynamak ve toplamak için oyun başladığında bildirim almak. Ön kayıt 19 Mart’ta sona eriyor ancak oyunu 21 Mart’tan 20 Nisan’a kadar oynayanlar ücretsiz Mini Slayer’s Pack’e hak kazanıyor.telefon-1